Yeni Ortaklık Vietnam’da İlk Onaylı Kripto Para Değişimi (Exchange) Yaratmayı Amaçlıyor

Yeni-Ortaklik-Vietnam-İlk-Onayli-Kripto-para-Degisimi-Exchange-Yaratmayi-Amacliyor-Blok-zincir-blockchain-kripto-para-cryptocurrency-madencilik-mining-ilk-para-teklifi-ico

Vietnam’ın en büyük dağıtım şirketi olan Linh Thanh Group, 22 Mart’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, İsviçre blok zinciri (blockchain) şirketi KRONN Ventures AG’yle bir mutabakat zaptı imzaladı.

İşbirliği, dijital para üretimini ve Vietnam’da şirketlerin uygun bir lisans aldıkları bir kripto para (cryptocurrency) birimi değişimi oluşturulmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Basın açıklamasına göre, yeni kripto para değişim (exchange) Vietnam’da faaliyet gösteren ilk yetkili kripto para değişimi (exchange) olacak.

Yetkili bir kripto para değişimi borsalarının kurulması, hükümetin daha önce dijital varlıklara karşı sert bir çizgi çizmesi nedeniyle Vietnam’daki sanayi için büyük bir adım olabilir.

Temmuz 2018’de, ülkenin mali düzenleyicisi olan Devlet Menkul Kıymetler Komisyonu, ülkedeki şirketlerin kripto para (cryptocurrency) ile ilgili herhangi bir ihraç, işlem veya aracılık faaliyetinde bulunmalarına izin vermelerini” yasakladı. Karar menkul kıymetler yatırım fonları ve kara para aklama faaliyetleri konusundaki resmi kaygıların bir sonucu olarak verilmiştir.

Vietnam Maliye Bakanlığı (MOF), yeni kripto para (cryptocurrency) birimlerinin düzenlenmesi için “çok zor” bir süreç olduğunu belirterek, geçen yılın Haziran ayının başında kripto madenciliği (mining) donanım ithalatında geçici bir yasak önerdi. Maliye Bakanlığı, Nisan ayında 660 milyon dolarlık bir aldatmaca sonrasında vatandaşları kripto para (cryptocurrency) dolandırıcılığından korumayı amaçladı. Dolandırıcılık, Vietnam merkezli bir birlik tarafından yönetilen iki ilk madeni para teklifi (ICO) projesini içeriyordu. Teklifin ardından, Vietnam Merkez Bankası, Vietnam Devlet Bankası, kripto para (cryptocurrency) birimi madenciliği (mining) donanımının ithalatını askıya alacağını açıkladı.

Bir Cevap Yazın