Kategori Keşfi

NFT Haberleri

362 haber

Hayatımıza yakın zamanda giren kavramlardan ve teknolojilerden biri olan NFT, birçok kripto para kullanıcısının ve teknoloji meraklısının ilgisini çekiyor. Her geçen gün NFT projelerinin sayısı artıyor ve bu projeler ile ilgilenen kişiler de artış gösteriyor. NFT’ye olan ilginin artış göstermesi NFT haberlerinin de kripto para haberleri gibi karşımıza çıkmasını kolaylaştırıyor.

NFT Nedir?

Tam açılımı Non Fungible Token olan Türkçe karşılığı ise Değiştirilemez Token olarak adlandırılan NFT, takas edilemeyen yani değiştirilemeyen tokenlerin sahipliğini temsil eden eşsiz dijital bir sertifika olarak tanımlanır.

NFT’lerin kripto paralara olan benzerliği, Bitcoin ya da Ethereum gibi blok zincir tabanlı bir yapıya bağlı olmasından kaynaklanmaktadır.  Blockcain teknolojisinini gelişmesi ve NFT’lere olan ilginin artması ile beraber birçok NFT projesine ait kripto para birimleri de piyasaya sürülmektedir.

Yeni çıkan NFT projeleri ve NFT coinleri de zamanla NFT Haberlerinin sayısının artmasını sağlamaktadır. Artık bir kripto para birimine ya da projeye yatırım yapacak olan yatırımcılar NFT haberlerini incelemekte ve buna uygun bir şekilde karar vermektedir.

En Popüler NFT Koleksiyonları Nelerdir?

En değerli NFT koleksiyonlarına örnek olarak CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club, Doodles ve Clone X gösterilebilir.

CryptoPunks: CryptoPunks, birbirinden tamamen benzersiz 10 bin pikselli figürler içeren ilk NFT koleksiyonları arasında yer almaktadır. 2017’de LarvaLabs tarafından piyasaa sürülen CryptoPunks, bugün bildiğimiz NFT koleksiyonlarına öncülük etmiş ve değerleri milyonlarca dolara kadar ulaşmıştır.

Bored Ape Yacht Club: Bored Ape Yacht Club, farklı özelliklere ve geçmişlere sahip 10 bin benzersiz karakter içeren tüm zamanların en popüler NFT koleksiyonlarından biridir. Bored Apes, ünlüler ve ünlü koleksiyoncular arasında oldukça popülerdir. Post Malone, Mark Cuban gibi ünlüler bu NFT’lere sahip olan birçok ünlüden sadece birkaçı.

Doodles: 10 bin çizilmiş figür içeren Doodles NFT koleksiyonu, minimalist çizgi film illüstrasyon türü olan doodle tarzında yaratılmaktadır. Doodle’lar da koleksiyoncular arasında oldukça popüler koleksiyonlar arasında yer alır. En ucuz Doodles NFT’si yaklaşık 15 ETH değerindedir.

Örneğin yukarıda sizlerle paylaştığımız Bored Ape Yacth Club yakın zamanda Apecoini listelemiş ve bu da coinin haberleri de NFT haberi olarak yayınlanmaya başlamıştır.

Paranfil ile NFT Haberlerini Takip Edin

Son dakika NFT haberlerini incelemek ve NFT’lere yatırım yapmak için sizler de Paranfili takip edebilirsiniz. Paranfil mobil uygulamasını kullanarak NFT Haberlerine ulaşabilir ce yatırımlarınıza yön verebilirsiniz.