NFT Coinleri ve NFT Tokenleri Listesi

NFT, Türkçe anlamıyla non-funginle-token, blokzincir teknolojisi ile şifrelenen ve herhangi bir eşi olmayan token anlamına gelir. NFT tokenleri ise değiştirilemeyen, eşi ve benzeri olmayan ve mülkiyet hakkı bulunan tokenlerdir. NFT coinleri ise NFT projelerine ait coinlerdir.

NFT Coinleri ve Tokenleri Listesi
Previous 200
Next 200
#CoinPricePiyasa DeğeriHacim (24s)SupplyChange (24H)

İnternetin gelişmesi ve dijitalleşmenin artmasıyla hızla değişen dünya, yeni teknolojilere kucak açıyor. 

Dijital sanat, mülkiyet ve koleksiyonculuk gibi kavramlarla gündeme gelen NFT de son teknolojik buluşlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. NFT, birçok sanatçının sanatını icra ederken para kazandığı, oyun severlerin avatarlarını süslediği, kullanıcıların dijital mülk edindiği ve daha birçok dijitalleşmiş ürünle benzersiz token oluşturma fırsatının sunulduğu bir alandır.

NFT Nedir?

İngilizce açılımıyla Non-Fungible Token olan NFT, türkçeye değiştirilemeyen token olarak geçmiştir. NFT’ler koleksiyona konu ürünlerden, dijital resimlere, sanal oyun içeriklerinden dijital mülklere, benzersiz olan birçok dijital varlığı temsil etmektedir. NFT’ler blok zinciri teknolojisiyle üretilmektedir.  Kripto para birimlerinin aksine NFT’ler Ethereum’un ERC-20 standardında değil, ERC-721 ve ERC-1155 standartlarında üretilmektedirler. 

NFT Avantajları Nelerdir?

NFT, NFT Coinleri ve NFT Tokenleri birçok avantajdan yararlanılmasını sağlamaktadır. 

NFT'ler kopyalanamaz ve çoğaltılamaz varlıklardır.

NFT Coinleri dijital varlıklardır ve NFT Tokenlerine kolay erişilebilir.

NFT'ler dijital sanat eserlerinden gelir elde etmenize yardımcı olur.

NFT Coinleri Kullanım Alanları Nelerdir?

NFT Coinleri ve NFT Tokenları, birçok alanda kullanılabilen coin ve tokenlardır. NFT Coinleri kullanım alanlarına aşağıda detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz.

NFT Coinleri dijital sanat eserlerine yatırım yapmak için kullanılabilir.

NFT Tokenleri kripto para borsalarında alınıp satılabilir.

NFT Coinleri ile kişiler yatırım yaparak gelir elde edebilir.

NFT’ler Neden Önemli?

Tüm NFT’lerden bir adet bulunmakta ve bunlar benzeri olmayan eşsiz bilgiler barındırmaktadır. Önceki sahibinden eserin tanıtılmasına kadar tüm bilgiler NFT üzerinde gözükmektedir. Bu sayede sahtesinin üretilmesi ve kopyalanmasının bir anlamı yoktur. Aynı resim farklı formatlarda çıkarılabilir ancak aynı anlamda ve formatta olmayacaktır. 

Kripto varlıklarının aksine NFT’ler kendi aralarında değiştirilemezler ve onlardan bir adet vardır. Az olanın değerli olduğundan hareketle değerli ve eşsiz varlıklardır. 

NFT’ler sanatçılara, oyun severlere, koleksiyonerlere ve daha birçok topluluğa kazanç imkanı sunmaktadır. NFT’ler, dijital eserlerin dünyanın herhangi bir yerine ulaşmasını kolaylaştırırken, aracı kurumların da önüne geçerek alıcı ve satıcıyı daha kolay bir şekilde bir araya getirmeyi mümkün kılmıştır.

NFT Coinleri Nelerdir?

Herhangi bir sanatçının sanatını dijital ortamda icra edebileceği, oyun severlerin oyun oynarken para kazanmasına yardımcı olabileceği ve daha birçok farklı deneyimi yaşatmayı amaçlayan NFT projeleri her geçen gün artmaya devam etmektedir. Sizin için projesiyle kendini kanıtlamış NFT coinlerini derledik. 

nft-coin-ape

APE Coin, En popüler NFT koleksiyonlarından Bored Ape Yacht Club’ın kripto para birimidir. Ethereum’un ERC-20 protokolü üzerine inşa edilen ApeCoin (APE), topluluk odaklı yönetilen farklı projeler için merkezi olmayan protokol katmanı olacak şekilde tasarlandı.

NFT coinleri listesinde ilgi çekici bir proje olan Stepn, kullanıcılarına hareket ederken para kazanma olanağı sunan spor, fitness ve sağlık uygulamasıdır. Gerçek hayatta spor yapmayı seven ve hareket eden herkes bu uygulama aracılığıyla bir miktar gelir ve NFT kazanabilir. Platform kullanıcıları, STEPN’e ait yerel token olan GMT ile işlem yapmaktadır.

NFT coinleri listesinde yer alan ve bir Layer 1 çözümü üzerinde kurulan blok zinciri ağı Flow, merkezi olmayan projeler, oyunlar, interaktif deneyimler ve NFT’ler için geliştirildi. Ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi hedefleyen Flow, projelerin birbiriyle etkileşime geçebileceği bir ekosistem oluşturmayı amaçlıyor. Flow ağında kullanıcılar, kendi proje ve dijital varlıklarını geliştirerek kendi açık ekonomileri ve verileri üzerinde tam kontrol sahibi oluyorlar.

Hem Metaverse coinleri hem de NFT coinleri arasında en bilinenlerden biri olan Decentraland, Ethereum blok zincirine dayanan bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlanmaktadır. Bu sanal dünyada kullanıcılar, içinde gezinebilecekleri, inşa edebilecekleri ve para kazanabilecekleri araziler satın almaktadırlar. İçeriği itibariyle Minecraft ve Roblox tarzı bir oyun deneyimi sunan Decentraland, sunduğu bu deneyimin yanı sıra kullanıcılarına para kazanma imkanı da sunmaktadır. Platformun MANA ve LAND olarak adlandırılan iki tokeni bulunmaktadır.

NFT coinleri listesinde her zaman yer bulan The Sandbox, topluluk tarafından yönetilen merkeziyetsiz bir sanal dünyadır. Sandbox, oyuncuların platform tokeni SAND’ı kullanarak Ethereum blok zinciri üzerinde oyun deneyimlerini inşa edebileceği ve bunlardan para kazanabilecekleri metaverse platformudur. Oyuncular, NFT’ler aracılığıyla dijital varlıklar oluşturabilir, bunları belirli pazar yerleri ve Game Maker ile oyunlara entegre edebilir.

Axie Infinity, Pokemon çizgi filminden esinlenilen blok zinciri tabanlı bir savaş oyunudur. NFT coinleri listesinde yer bulan oyunun yönetişim tokeni AXS iken oyun içinde Smooth Love Potion (SLP) adlı bir token daha kullanılmaktadır. Ethereum blok zinciri üzerinde geliştirilen Axie Infinity oyunu, pokemona benzer “axie” adlı dijital hayvanları konu almaktadır, aynı zamanda bu hayvanların (axie) her biri ERC-721 tabanlı bir NFT’dir.

NFT ve NFT Coinlerini Tanıyın

Metaverse ve Metaverse Coinleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Paranfil Youtube kanalında sizlerle paylaştığımız videoları inceleyebilirsiniz.

Videoyu oynat

Geleceğin Evreni : Metaverse Nedir?

Paranfil Youtube Kanalında Onur Çalış’ın bu haftaki konuğu Profesör Aylin Seçkin oldu. Dijital Sanat ekseninde NFT ve Metaverse projeleri programın odağını oluşturdu.

Videoyu oynat

NFT ve Metaverse Dünyası​​

Derinden Teknoloji kanalı ile tanınan Derin Eryılmaz’ı ağırladık. Programda #derindenteknoloji, nft ve metaverse konuları ile ilgili birçok bilgiyi sizlerle paylaştık.

Videoyu oynat

The Sand Box Nedir?

Sandbox 2011 yılında oyun stüdyosu Pixowl tarafından oluşturulmuştur ana amacı blockchain teknolojisi ve NFT’lerden yararlanmaktadır.

Kripto Paralarda Son Durum

Aşağıda yer alan tablolarda Coin fiyatları, günlük coin hacimleri, günlük en çok artan coinler ve en çok azalan coinleri inceleyebilirsiniz.

Coin Sıralaması
#CoinPrice
En Yüksek Hacim
#CoinPriceHacim (24s)
En Çok Artan Coinler
#CoinPriceChange (24H)
En Çok Azalan Coinler
#CoinPriceChange (24H)

NFT Coinleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

NFT yada diğer bir deyişle non-fungible token takas edilemeyen dijital varlıklardır.

NFT coinleri satın almak isteyen kişiler bu kripto para birimlerine güvenilir kripto para borsaları üzerinden yatırım yapabilmektedir.

Nft coinleri arasında Ape, GMT, FLOW, MANA, Sand,, Slp, Axie Infinity gibi kripto para birimleri bulunmaktadır. İlgili kripto paraları incelemek için yukarıda yer alan listeyi inceleyebilirsiniz. 

Hangi NFT coin alınmalı sorusuna yanıt arayan kişilerin yatırım yapmadan önce belirli indikatörleri kullanarak analiz yapması ve satın alacağı kripto para birimlerine kendileri karar vermesi önemlidir.