Gold Coin Nedir? Gold Coin Yorum

Gülcan Uyanıker
gold coin nedir? gold coin yorum
Bitlo

Geleneksel finans ve dijital finans piyasalarındaki yatırımcılar, portföylerine eklemek için her geçen gün farklı yatırım araçları arıyorlar. Gold Coin de bu araçlardan b iri olarak ön plana çıkıyor. Son zamanlarda bu kitlenin hisse senedi, kripto, platin, gümüş gibi varlıkların yanı sıra altının kriptosuna yöneldiğini görüyoruz. Bu yazımızda yatırımcının bu yönelimine karşı kayıtsız kalmayan Token Teknoloji tarafından üretilen, gram altın ile desteklenen bir stablecoin olan Gram Gold Token projesini inceleyeceğiz.

Gold Coin Nedir?

Gold Coin, fiyatı gram ve ons altına endeksli olan bir kripto para birimidir. Gram altın ile desteklenen bir kripto para birimi olan Gram Gold Token, Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde çalışan ve fiziki altın karşılığında üretilen bir tokendir. Token Teknoloji tarafından üretimi gerçekleştirilen bu kripto para birimi erişilebilirlik ve şeffaflık kavramlarını altın dünyasına kazandırmayı amaçlamaktadır. 

Gram altın karşılığında üretilen her Gram Gold Token için şirketin kasasına fiziksel gram altın eklenmektedir. Şirketin kasasında bulunan gram altın miktarı her azaldığında ise aynı değerde GRAMG token yakılır. Bu şekilde Gram Gold Token ile şirketin kasasında bulunan fiziki gram altın arasındaki 1’e 1 oran her daim korunur. Yatırımcılar GRAMG tokenlarını AVAX uyumlu kripto para cüzdanlarında saklayabilmektedirler. 

Maksimum arz miktarı bulunmayan Gram Gold Token, gram altın teminatı ile 1’e 1 dengesini korumak için artırılıp azaltılabilir. Başlangıçtaki arz miktarı ise 10.000 adet olarak belirlenmiştir. GRAMG Token madenciliği yapılmayan kripto para birimleri arasında yer almaktadır ve Token Teknoloji tarafından arz edilmektedir. 

Son dönemlerde farklı yatırım araçları ararken altının kriptosuna yönelen yatırımcılara istediğini sunan Token Teknoloji, şeffaflığı ön planda tutmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Altın Coin Var mı? Gram Altın Coin Nereden Alınır?

Altının Kriptosu Gram Gold Token’ın Avantajları

Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde çalışan, altın teminatlı bir stablecoin olan GRAMG Token’ın birbirinden farklı ve önemli 5 avantajı bulunmaktadır.

Gram Gold Token’ın yatırımcısına sunduğu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Şeffaflık
  • Kolay erişim
  • Cüzdandan cüzdana işlem
  • Ucuz ve hızlı transfer
  • Ticari faaliyetlerde ödeme yapma

Tüm stablecoinler gibi yatırımcısına fiyat istikrarı sağlayıp, kripto piyasasındaki ani fiyat dalgalanmalarından koruyan GRAMG Token’ın avantajları bundan ibaret değildir. Gram Gold Token öncelikle şeffaf yapısı ile ortaya çıkmaktadır. Token Teknoloji, GRAMG token teminatı olarak kasada bulunan güncel fiziki gram altın miktarını internet sayfasında anbean paylaşarak kullanıcılar için mutlak şeffaflık sağlamaktadır. 

GRAMG Token yatırımcılarının gram altına ulaşımını kolaylaştırmaktadır. Dünyanın neresinde olursanız olun, zaman ve mekan fark etmeksizin, banka gibi herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duymaksızın düşük maliyetle ve hızlı bir şekilde gram altın gönderebilirsiniz. Blok zincir üzerinden gerçekleştirilen bu işlem eşler arasıdır, yani bir cüzdandan diğerine doğrudan GRAMG Token gönderebilirsiniz. 

Son dönemlerde yapılan düzenlemeler ile bazı ülkeler kripto para birimleri ile yapılan ödemeleri kabul etmeye başladı. Kripto paralar ile yapılan ödemelerin yasal olduğu ülkelerde Gram Gold Token ile de ödeme yapılabilmektedir. Ani fiyat dalgalanmalarından etkilenmeyen GRAMG, yatırımcılar için iyi bir ödeme seçeneği olmaktadır.

Gold Coin Yorum

Gram altına endeksli bir stablecoin olan Gram Gold Token (GRAMG), yatırımcı kitlesini ani fiyat dalgalanmalarından korumaktadır. Token Teknoloji tarafından üretilen bu kripto para biriminin en ön planda bulunan avantajı ise şeffaf olmasıdır.

Şeffaf ve güvenli olmasının yanı sıra altın coin’e yönelen yatırımcı kitlesi için oldukça elverişlidir. Fiziki altına göre erişilebilirliği oldukça hızlı, maliyeti düşüktür. Yatırımcılar işlem yaparken blockchain ağının güvenliği ile ilerlerken banka gibi herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duymazlar. 

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
altın coin var mı? gram altın coin nereden alınır?

Altın Coin Var mı? Gram Altın Coin Nereden Alınır?

Sonraki Haber
google trends verilerine göre nft’lere olan i̇lgi %70 azaldı!

Google Trends Verilerine Göre NFT’lere Olan İlgi %70 Azaldı!

İlgili Haberler
ido nedir?

IDO Nedir?

Haber İçeriği Hide Initial DEX Offering (IDO) Nedir?IDO Nasıl Çalışır?IDO’nun Avantajları Nelerdir?IDO’nun Dezavantajları Nelerdir?IDO, IEO ve ICO’ların Arasındaki…
Gülcan Uyanıker
Devamını Oku