Altın Coin Var mı? Gram Altın Coin Nereden Alınır?

Gülcan Uyanıker
altın coin var mı? gram altın coin nereden alınır?
Bitlo

Hızla büyüyen ve rağbet gören kripto para dünyasında ekosisteme her geçen gün yeni projeler ekleniyor. Yatırım yapmak isteyen kişilerin gümüş, platin, altın, Bitcoin gibi araçların dışına çıkmak istediği göze çarparken yatırımcıların altının kriptosuna yöneldiği görülüyor. Yatırımcı kitlesinden gelen bu taleple birlikte bu makalemizde ekosisteme eklenen yeni bir proje olan Gram Gold Token’dan bahsederken altın coin var mı sorusunu cevaplayıp gram altın coinin nereden alınabileceğine dair bilgileri paylaşacağız.

Altın Coin Nedir?

Altın coin, fiyatı altına endeksli olan bir kripto para birimidir. Gram altına ve ons altına endeksli olan kripto para birimlerine altın coin denmektedir. 

Gram Gold Nedir?

Gram Gold Token, gram altın ile desteklenen bir kripto para birimidir. Gram Gold Token (GRAMG), Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde çalışmaktadır. Altına endeksli teminatlı stablecoin olan GRAMG, Token Teknoloji şirketi tarafından üretilmektedir. Gram altın ile desteklenen bir proje olan GRAMG, fiziki karşılığı olan bir sabit kripto para birimidir. 

Gram altın karşılığında üretilen her bir Gram Gold Token (GRAMG) için şirketin kasasına 995/1000 saflık derecesinde fiziksel gram altın eklenmektedir. Yeni bir GRAMG üretildiği zaman şirketin kasasına otomatik olarak gram altın eklenmektedir. Gram altın miktarı azaldığında ise aynı değerde GRAMG Token yakılmaktadır. Ayrıca, yatırımcılar GRAMG tokenlarını AVAX uyumlu kripto para cüzdanlarında saklayabilmektedirler.

Gram Gold Tokenin Yatırımcıya Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Gram Gold Token’da diğer tüm stablecoinler gibi yatırımcılarına fiyat istikrarı sağlayarak onları ani fiyat dalgalanmalarından korur. Her stablecoinin yanı sıra GRAMG yatırımcısına bazı başka avantajlarda sağlamaktadır. 

Şeffaflık:

Yatırımcı kitlesini ani fiyat dalgalanmalarından koruyan stablecoinler yüksek seviyede karşı taraf riski bulundurmaktadır. Yatırımcılar genellikle stablecoini çıkaran şirketin beyanına güvenmek durumunda kalırlar. Kullanıcılarına yüksek oranda şeffaflık sunan Token Teknoloji şirketi, GRAMG tokena karşı şirket hesaplarında bulundurulan fiziksel gram altın miktarını güncel olarak web sitesi üzerinden paylaşmaktadır.

Kolay Erişim:

Blockchain teknolojisinin sunduğu imkanlar sayesinden GRAMG token yatırımcıları, dünyanın her yerinde gün ve saat fark etmeksizin gram altın işlemi  gerçekleştirebilmektedirler. 

Cüzdandan Cüzdana İşlem:

Gram Gold Token (GRAMG), AVAX uyumlu kripto para cüzdanlarında tutabilir ve günün her saati bir cüzdan adresinden diğer cüzdan adresine kolaylıkla gönderebilirler. Eşler arasında ve merkeziyetsiz bir şekilde gerçekleşen GRAMG token işlemleri yapılırken aracı kurumlara gerek duyulmaz. 

Ucuz ve Hızlı Transfer:

Fiziki altın ile yapılan işlemlerin aksine Gram Gold Token (GRAMG) gönderimi yapılırken, gönderdiğiniz cüzdanın dünyanın neresinde olduğunun bir önemi yoktur. Gram Gold Token ile yapılan işlemler fiziki altın ile yapılan işlemlerden çok daha hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleşir.

Ticari Faaliyetlerde Ödeme Yapma:

Hızla yaygınlaşan ve kabul görülmeye başlayan kripto para birimleri düzenlemelerin izin verdiği ülkelerde ödeme aracı olarak kullanılmaya başlandı. Kripto para birimleri ile ödeme yapmanın yasal olduğu ülkelerde Gram Gold Token (GRAMG) ile de ödeme yapılabilir. Fiyat dalgalanmalarından etkilenmediğinden GRAMG token, iyi ve istikrarlı bir ödeme aracıdır. 

Gram Altın Token (GRAMG) Nereden Alınır?

Kripto para yatırımcıları Gram Gold Tokeni (GRAMG) güvenilir kripto para borsaları üzerinden alıp satabilirler. Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından biri olan Bitlo.com üzerinden de güvenle GRAMG/TRY paritesinde Türk lirasıyla işlem yapmak mümkündür. 

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ekonomi̇st hati̇ce kolçak: boğa sezonu i̇çin bitcoin’de 42.000 dolarları geçmemiz gerektiğini düşünüyorum! hatice kolçak 1

EKONOMİST HATİCE KOLÇAK: Boğa Sezonu İçin Bitcoin’de 42.000 Dolarları Geçmemiz Gerektiğini Düşünüyorum!

Sonraki Haber
gold coin nedir? gold coin yorum

Gold Coin Nedir? Gold Coin Yorum

İlgili Haberler