TRON CEO’su: Bitcoin Teknoloji, İş Olanağı Değil

Tron-CEO-Bitcoin-btc-Teknoloji-is-Olanagi-Degil-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain-jpmorgan-bittorrent

Blok zincir (blockchain) geliştirici ağı TRON’un CEO’su Justin Sun CNBC’ye 13 Mart’ta yaptığı röportajda, Bitcoin (BTC) ‘nin büyük işletmeler tarafından eleştirilmesi yanlış bir yerde olduğunu söyledi.

Kripto para (cryptocurrency) birimi piyasalarının genel durumu hakkında konuşan, şirketin Haziran 2018’de dosya paylaşım ağını satın almasının ardından BitTorrent’in CEO’su olan Sun, genç kuşağa hitap etmelerinin mevcut ayı piyasası tarafından değişmeden kaldığını söyledi.

Warren Buffett olsa bile, Bitcoin’den hoşlanmıyor, ama yine de bunun genç kuşak için çok iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bitcoin’in (BTC) iş fırsatlarından çok bir teknoloji olduğunu düşünüyorum.”

Sun, en büyük kripto para (cryptocurrency) biriminin internetteki evrimi yeniden şekillendirme yeteneğinin bir kanıtı olarak temel olarak Lightning Network olarak Bitcoin (BTC) ölçekleme çözümleri örnekleri sundu.

“İnternetin bir sonraki dalgasıyla karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum” diye özetledi.

Buffett’in yanı sıra JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un Bitcoin’in (BTC) vokal karşıtları, son zamanlarda kriptoyu azarlamaktan bıktığını ortaya koydu.

Geçtiğimiz ay, JPMorgan bir kurum içi dijital koin ortaya çıkardığında çeşitli bankalar arası işlemler için JPM Coin olarak adlandırılan bir harekete neden oldu.

Bu arada Sun, Bitcoin (BTC) yorumundan TRON’a kısa bir süre kalarak, pazarın kapağında ve platformun TRX kartının fiyatında çok az yer olduğunu söyledi. TRX yaklaşık 1,52 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile onuncu en büyük kripto parası (cryptocurrency) konumunda.

Bir Cevap Yazın