On-Chain

Cem Yilmaz
on-chain on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimize Santiment web sitemizden devam etmekteyiz. Bir önceki yazımızda Financial-Social kısmını ele almıştık. Social kısmında bir kripto para ile ilgili sosyal medyadaki olumlu ve olumsuz düşüncelerin grafik hallerini görmüştük. Finance kısmında ise fiyatı, piyasa değeri gibi metrikleri incelemiştik.

Şimdi ise On-Chain verilerinin olduğu kısmı inceleyeceğiz.

on-chain ekran resmi 2022 05 30 12.01.20

Ethereum ile ilgili burada görüldüğü üzere burada On-Chain verileri oldukça fazla. Bunların birçoğunu geçtiğimiz yazılarda incelemiş, değerlendirmiştik.

Bu kısımda borsalardan çıkan Ethereum miktarı, borsalara giren Ethereum miktarı, mevcut Ethereum holderlarının tuttukları rezerv gibi birçok indikatöre ulaşabilmekteyiz.

Buradan bir indikatörle inceleme yapabiliriz.

on-chain ekran resmi 2022 05 30 12.09.52

Burada Exchange Outflow indikatörünü ekledik ve borsalardan çıkılan Ethereum ile fiyata olan ilgisini inceleyeceğiz. Daha önce de ifade etmiştik borsalara giriş ve borsalardan çıkışın mantığını. Eğer bir kripto paranın borsalardan cüzdanlara aktarıldığını görüyorsak bu bizim için fiyatta olumlu sinyaller vereceğini gösterirdi. Cüzdanlardan borsalara geliyor ise satış amaçlı olacağını ve fiyatın düşeceğine işaretti. 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
real vision ceo’sundan açıklama! ethereum bitcoin’den daha i̇yi performans gösterecek

Real Vision CEO’sundan Açıklama! Ethereum Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterecek

Sonraki Haber
i̇nsani yardım kuruluşu kızılay metaverse’e giriyor! eowp

İnsani Yardım Kuruluşu Kızılay Metaverse’e Giriyor!

İlgili Haberler