PayPal’ın Bitcoin Duyurusu Tüm Dünya Tarafından Yankı Uyandırdı

paypalin-bitcoin-duyurusu-tum-dunya-tarafindan-yanki-uyandirdi

PayPal’ın Bitcoin duyurusu tüm dünya tarafından yankı uyandırdı. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, PayPal’ın duyurusunun Bitcoin yaygınlığı açısından oldukça önemli olduğunu belirtti.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz katıldığı bir programda PayPal’ın 2021 yılına girmeden hemen önce Bitcoin ile ilgili yaptığı duyurunun 2021 yılı içerisinde Bitcoin için olumlu olacağı yönünde açıklamalar yaptı.

Novogratz, 23 Ekim tarihli röportaj sırasında PayPal haberiyle ilgili “Bu olayın Wall Street’te yankılandığını düşünüyorum. PayPal 346 milyon hesaba sahip. ABD’de mevduat bakımından en büyük 30. banka ve birden her finans kuruluşu şöyle diyecektir: ‘Bir dakika, ben ne yapıyorum?’ “ yorumunda bulundu.

Aynı zamanda PayPal, 2021 yılının başlarında Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de desteklemeyi hedefliyor. Bu durum Bitcoin’in piyasa fiyatlarında fiyatında artışa sebep oldu ve piyasa değeri açısından Bitcoin, PayPal’ı dahi geride bıraktı.

Novogratz, “Önümüzdeki 10 yıl içerisinde finans altyapısının yeniden inşa edileceğini göreceğiz” diye belirtti.

Bu yıl çok sayıda geleneksel finans oyuncusu özellikle Bitcoin olmak üzere yatırımlar gerçekleştirdi. 

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın