Gümüş Endeksli Kripto Paralara Nasıl Yatırım Yapılır?

Gülcan Uyanıker
gümüş endeksli kripto paralara nasıl yatırım yapılır?
Bitlo

Geleneksel ve finansal piyasalar alanındaki yatırımcılar portföylerini çeşitlendirip, riski dağıtmak için farklı yatırım araçlarına yöneliyorlar. Gümüş endeksli kripto para birimleri de yatırımcıların ilgilendiği yatırım araçlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Altına endeksli kripto para birimleri gibi son zamanlarda oldukça dikkat çeken gümüşe endeksli kripto paralardan biri olan Gram Silver Token (GRAMS) yatırımcılarına neler sunuyor, avantajları neler ve bu kripto para birimlerine nasıl yatırım yapılıyor sorularına detaylı olarak bu yazımızda cevap vereceğiz.

Gram Silver Token Nedir?

Bitlo tarafından, Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde yaratılmış olan Gram Silver Token, gümüşe endeksli teminatlı bir stablecoindir. Fiziki bir karşılığı bulunan Gram Silver Token her üretildiğinde şirketin kasasına aynı değerde gram gümüş eklenmektedir.0,999 saflık derecesinde gümüş karşılığında üretilen GRAMS token, AVAX uyumlu kripto para cüzdanlarında saklanabilmektedir. GRAMS, gümüşü herkes için daha erişilebilir kılmayı ve gram gümüş işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Gram Silver Token ile gümüş arasındaki arz-talep dengesi akıllı sözleşme ile korunmaktadır. Her GRAMS üretimi ile birlikte arz-talep dengesini koruyan akıllı sözleşme otomatik olarak şirket hesabına aynı değerde gram gümüş eklemektedir. Şirket kasasına bulunan gram gümüş miktarı azaldığında ise GRAMS token yakılır. Bu şekilde 1’e1 oran her daim korunur. Bu da GRAMS tokenın kripto para borsalarındaki ani fiyat dalgalanmalarından etkilenmemesini sağlar.

Gram Silver Token şeffaflık noktasında son derece açıktır. Yatırımcılar genellikle mevcut stablecoini çıkaran şirketin beyanına güvenmek durumunda kalırlar. Kullanıcılarına yüksek oranda şeffaflık sunan Bitlo, GRAMS tokena karşı şirket hesaplarında bulundurulan fiziksel gram gümüş miktarını güncel olarak web sitesi üzerinden paylaşmaktadır.

Gram Silver Token’ın Avantajları

Gram Silver Token’ın temel amaçlarından biri tüm stablecoinler gibi  yatırımcılarına fiyat istikrarı sağlamak ve onları kripto para piyasasındaki ani fiyat dalgalanmalarından korumaktır. Tüm stablecoinler ile aynı amaca hizmet eden Gram Silver Token’ı diğerlerinden ayıran önemli özellikler de bulunmaktadır. GRAMS’nin yatırımcılarına sunduğu diğer avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Şeffaflık
  • Kolay erişim
  • Cüzdandan cüzdana işlem
  • Ucuz ve hızlı transfer 
  • Ticari faaliyetlerde ödeme yapma

Gram Silver Token’a Nasıl Yatırım Yapılır?

Gram Silver Token’a (GRAMS) yatırım yapmak isteyen kişiler Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından biri olan Bitlo üzerinden kolayca ve güvenle satın alabilirler.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
three arrows capital’in kurucusu zhu su'dan i̇lk açıklama geldi 1 2

Three Arrows Capital’in Kurucusu Zhu Su’dan İlk Açıklama Geldi

Sonraki Haber
abd haziran 2022 enflasyon verileri beklentinin üzerinde 2 2

ABD Haziran 2022 Enflasyon Verileri Beklentinin Üzerinde

İlgili Haberler
bitcoin hash rate'i düşüyor

Hashing Nedir?

Haber İçeriği Hide Hash fonksiyonu nasıl çalışır?Hashing Fonksiyonları neden önemlidir?Kriptografik Hash FonksiyonlarıÇakışmaya DayanıklılıkTers Görüntüye Dayanıklılıkİkincil Ters Görüntüye DayanıklılıkÇakışmaya…
Mert Özsaban
Devamını Oku