Ontoloji(ONT) Nedir?

Ontoloji( ONT), kimlik güvenliği ve veri bütünlüğü ile ilgili temel sorunları çözen merkezi olmayan bir ağ ortamı sağlar. Veri paylaşımı ve üretken işbirliği, kullanıcıların birbirlerine güvenebilmelerini sağlayarak maksimize edilir. Ontoloji yeni nesil yüksek performanslı kamu blok zincirleridir. Altyapı ölçeklenebilir, sabittir ve farklı iş gereksinimleri için düşük düzeyde özelleştirmeye izin verir.

Ontoloji madeni para yolculuğunun başlamasıyla ilgili en ilginç şeylerden biri, Ontoloji ICO’suna sahip olmamalarıdır. Bunun yerine, Ontoloji paralarını NEO para sahipleri ve Ontoloji e-posta bültenine abone olanlar da dahil olmak üzere çeşitli insanlara (ücretsiz transfer anlamına gelir) özel yatırımcılardan da fon alırlar.

Toplamda 1 milyar ONT jetonu üretilmiş olup ve daha fazla üretilmeyecektir. ONT hala ilk günlerinde olduğundan, şu anda NEO blok zinciri ile uyumlu bir NEP-5 jetonudur. Bu sadece Ethereum blockchain ile uyumlu olan ERC-20 jetonlarına benzer. Ontoloji MainNet lansmanı gerçekleştiğinde, ONT jetonu Ontoloji blok zincirine özgü yeni bir para için değiştirilmiştir.

MainNet lansmanı gerçekleştiğinde, Ontology Gas (ONG) adı verilen ikinci bir kripto para birimi olmuş ve Ontoloji’yi çift jetonlu bir platform haline getirmiştir. ONG’nin amacı NEO’nun GAS tokenine benzer, bu da aslında insanların blockchain’i çalışır durumda tutmaya yardımcı olduklarında işlem ücretleri kazanmalarını sağlar.

Kurucuları Kimlerdir?

Ontoloji, 2017 yılında kurucular Erik Zhang ve Da HongFei tarafından yönetilen OnChain adlı Çinli bir şirket tarafından yaratıldı. OnChain, milyar dolarlık bir proje olan NEO blok zincirinin arkasındaki kurucular oldukları için kripto para birimi endüstrisinde büyük bir başarı elde etti.

 

Bir Cevap Yazın