Onegold Müşterileri Artık Bitcoin ile Dijital Külçe Satın Alabilecek

Onegold-musterileri-artik-bitcoin-ile-dijital-kulce-satin-alabilecek-bitcon-cash-btc-bch-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain

Online altın külçe pazarı Onegold Salı günü yaptığı açıklamada, müşterilerinin artık Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin (BTC) ile değerli metaller satın alabileceğini duyurdu. Onegold’un dijital gümüş ve altın ürünleri, Royal Canadian Mint‘te depolanan fiziksel metallere tamamen tahsis edilmiştir ve Apmex aracılığıyla herhangi bir zamanda kullanılabilir.

Onegold Şimdi Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor

Kripto para (cryptocurrency) taraftarları artık Bitocin Cash (BCH) ve Bitcoin (BTC) kullanarak Onegold platformunda dijital altın ve gümüş külçe ürünlerini satın alabilir. Onegold, değerli metalleri depolayan ve müşterilerin dijital külçe sahiplerini istedikleri zaman kullanabilmelerini sağlayan bir blok zincir (blockchain) tabanlı platformdur. Konsept, değerli metaller e-perakendeci Apmex ve alternatif varlık yöneticisi Sprott tarafından oluşturuldu. Son zamanlarda Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin’i (BTC) destekleme kararları, Apmex ile önceden bir ilişkisi olan Bitpay ile olan bir ortaklıktan kaynaklanmaktadır.

Bitpay’in baş ticari sorumlusu Sonny Singh: “Bitpay ve Apmex yıllarca birlikte çalışarak Apmex’in kripto para birimini kabul etmesini kolaylaştırıyordu – Onegold’u başlattıklarında, Bitpay ile Bitcoin ve Bitcoin Cash‘lerini kabul etmelerine yardımcı olmaya hazırdık” diye açıkladı.

Singh şöyle devam etti:

Kripto para (cryptocurrency), e-ticaret ve geleneksel kredi kartları ile ters ibraz, sahtekarlık ve kimlik hırsızlığı riskinin yüksek olduğu değerli metaller için ideal bir ödeme yöntemidir.”

Uluslararası Müşteriler Alternatif Ödeme Yöntemleri ile İlgileniyor

Onegold CEO’su Ken Lewis, kredi kartı ters ibrazlarının şirketin Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin’i (BTC) kabul etmesinin en büyük nedenlerinden biri olduğunu açıkladı. Dijital varlıklar nakit gibi davrandığından ve “itme işlemi” sistemi olduğundan, kullanıcıların önden ürünler için ödeme yapmaları ve geleneksel dolandırıcılık davalarını gerçekleştirmeleri çok daha zor hale gelmektedir. Lewis ayrıca, blok zincir (blockchain) ödemelerinin daha fazla hesap verebilirlik sağladığını ve bazı uluslararası alıcıların Onegold’un teminatlı varlıkları kripto para birimlerini kullanarak satın almalarını daha uygun buldu.

Lewis, “Kredi kartlarını kabul etmenin her zaman pratik olmadığı, uluslararası pazarlardan çok sayıda kripto paralı alıcı almayı bekliyoruz” diye açıkladı. “Kendi ilgi alanlarımızı korumaya yardımcı olmanın yanı sıra, Onegold için ödeme seçeneklerine Bitcoin ve Bitcoin Cash eklenmesi de ödeme şeffaflığımızı ve verimliliğimizi artırıyor” dedi.

Onegold Değerli Metaller için Kriptografinin Daha Güvenli Olduğuna İnanmaktadır

Onegold, dijital külçesinin altın güveni Comex ve LBMA Gold gibi döviz ticareti yapan fonlar (ETF) gibi altın destekli kağıtlardan çok daha üstün olduğuna inanıyor. Her iki ürün de benzerdir çünkü elektronik olarak işlem yapılabilmektedir, ancak Onegold dağıtılmış bir defterle kriptografik olarak güvence altına alınmıştır ve yüzde 100 fiziksel metal desteğine sahiptir.

Onegold müşterileri depolanan varlıklarını tek bir tuşa basarak kullanabilirler ve Apmex tarafından kapısına fiziksel olarak gönderilir. Bir kaç altın ve gümüş ETF çok hızlı bir şekilde itfa edilemez ve bazıları fiziki varlıklar için işlem yapamaz. Onegold, dijital metalleri kripto para birimleriyle satın alma yeteneğini ekleyerek şirketin bir sonraki mantıksal adımı olduğuna inanıyor.

Bir Cevap Yazın