New York Finansal Düzenleyicileri Blok Zincir (Blockchain) Ödemeler Sistemini Onayladı

New-York-Finansal-Duzenleyicileri-Blok-Zincir-Blockchain-odemeler-Sistemini-onayladi-kripto-para-cryptocurrency

New York Finansal Hizmetler Bölümü (NYDFS), resmi bir NYDFS basın bülteni ile bir blok zincir (blockchain) tabanlı dijital platformu onayladı.

NYDFS Süpervizörü Maria T. Vullo yaptığı açıklamada, New York merkezli Signature Bank‘ın dijital ödeme platformu Signet‘i eyalette sunmasını onayladı. Onaylanan sistemde, banka müşterilerinin, yıl boyunca herhangi bir zamanda, herhangi bir işlem ücreti olmadan ödeme yapmak için “Signets” i transfer etmelerine izin vermek için blok zincir (blockchain) teknolojisinin kullanıldığı bildirildi.

Sistem, “Signature Bankası’nın iki ticari müşterisi arasında gerçek zamanlı olarak nakledilen fonların üçüncü bir tarafa olan bağımlılığını ortadan kaldırdığını” iddia ediyor. Signet “kapsamlı ve titiz bir incelemeye” tabi tutuldu ve “önemli düzenleyici koşullara” uymak zorunda.

“Onay, New York’un kara para aklama (AML), sahtekârlıkla mücadele ve tüketici koruma önlemleri ile ilgili güçlü standartları ve düzenlemeleriyle […] uyumu sağlamak için gerekli koşulları içerir.”

Üstelik Signet bakiyeleri, Signature Bank’ın üye olduğu Federal Depozit Sigortası Kurumunun (FDIC) kapsama alanı için uygundur. Bu şirket, ABD özel banka mevduatlarının çoğunu “tanımlanmış yasal sigorta edilebilir miktarlara kadar” üstleniyor.

Vullo, bölümün “özellikle devlet tarafından finanse edilen bankacılık sistemi içinde düzenlenmiş yeniliği güçlendirmekten ve teşvik etmekten memnuniyet duyduğunu” açıkladı.

“New York, sağlam devlet düzenlemesi ve Signet gibi ürünlerle yeniliği desteklemeye devam ediyor …”

Basın bültenine göre, Signature Bank şu anda 45.87 milyar dolarlık varlığa sahip olan “New York metropolit bölgesinde 30 özel müşteri ofisine sahip tam hizmet ticari bir bankadır.”

Bu, büyüyen New York blok zincir (blockchain) endüstrisindeki en yeni gelişmedir. Kasım ayında, kripto donanım cüzdanı Ledger, kurumsal gözetimi Ledger Vault‘u geliştirmek için bir New York ofisi açtı.

ABD merkezli en büyük kripto para (cryptocurrency) değişim borsası olan Coinbase, Ekim ayı ortasında devlette kripto saklama hizmetleri sunmak için onay aldı.

Bir Cevap Yazın