Silver Coin Nedir? Silver Coin Nasıl Alınır?

Gülcan Uyanıker
silver coin nedir? silver coin nasıl alınır?
Bitlo

Bitlo tarafından üretilen Gram Silver Token (GRAMS) teminatlı bir stableoindir. Blok zincir üzerinde çalışan ve gram gümüş ile desteklenen bu token yatırımcılara daha hızlı daha güvenli ve daha ucuz gümüş işlemleri yapma imkanı sunmaktadır. Fiziki gümüş karşılığında üretimi yapılan GRAMS, Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerine kurulmuştur.

Gram gümüş fiyatına endeksli olan Gram Silver Token, fiziksel karşılığı bulunan bir kripto para birimidir. Her bir GRAMS üretiminde şirketin banka hesaplarına aynı miktarda, 0,999 saflık derecesinde fiziksel gümüş eklenmektedir. Karşılığı olmadan yani şirketin banka hesabına fiziksel gümüş eklenmeden GRAMS üretilmesi mümkün değildir.

Volatilitesi ile ünlü olan kripto para dünyasında yatırımcıları ani fiyat dalgalanmalarından korumayı hedefleyen GRAMS ile gram gümüş arasında arz-talep dengesi sağlanması gerektiği zamanlarda bir akıllı sözleşme tarafından otomatik olarak GRAMS token yakılır. Böylece GRAMS tokenin değeri korunur.

Blok zincir üzerinden saat ve gün fark etmeksizin 7/24 transfer edilebilen Gram Silver Token, AVAX uyumlu herhangi bir kripto para cüzdanında saklanabilir. Yatırımcılar GRAMS token ile daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde işlem yapabilir.

Maksimum arzı olmayan Gram Silver Token, fiziki gümüş ile arz – talep dengesini korumak adına GRAMS token arzı artırılabilir ya da azaltılabilir. 

Gram Silver Tokenın (GRAMS) Yatırımcıya Sunduğu Avantajlar 

Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde çalışan bir teminatlı stablecoin olan Gram Silver Token (GRAMS), yatırımcılarına blok zincirin tüm avantajlarını sunarak gümüşü ulaşımı kolay bir hale getirmeyi amaçlar. Bunun dışında Gram Silver Token, yatırımcısına birçok farklı avantaj sağlamaktadır.

Şeffaflık: Yatırımcıları ani fiyat dalgalanmalarından koruyan stablecoinler karşı taraf riski taşımaktadırlar. Genellikle yatırımcılar ilgili stablecoini çıkaran şirketin teminatlara dair beyanına güvenmek zorunda kalmaktadırlar. Gram Silver Tokenda ise bu durum tam tersidir. Yatırımcısına mutlak şeffaflık sunan Bitlo, Gram Silver Token (GRAMS) karşılığında şirket hesaplarında bulundurulan fiziksel gram gümüş miktarı kullanıcılarla güncel olarak paylaşmaktadır. 

Erişim kolaylığı: Gram Silver Tokenın (GRAMS) ytaırımcıya sunduğu bir diğer önemli özellik ise gümüşü yatırımcılar için daha erişilebilir kılmasıdır. Dünyanın her yerinden zaman ve mekan fark etmeksizin GRAMS 7/24 transfer edilebilir, alınıp satılabilir.

Eşler arası transfer: Avalanche (AVAX) uyumlu kripto para cüzdanlarında bulundurulabilen Gram Silver Token (GRAMS), bir cüzdandan diğer cüzdana kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde gönderilebilir. 

Silver Coin Nasıl Alınır?

Gram Silver Token (GRAMS), Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından olan Bitlo üzerinden kolayca ve güvenle satın alınabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
justin sun 5 milyar dolar harcamaya hazır! adsiz tasarim 15

Justin Sun 5 Milyar Dolar Harcamaya Hazır!

Sonraki Haber
fed başkan yardımcısı lael brainard;

Fed Başkan Yardımcısı Lael Brainard; “Kripto Düzenlemeleri Acilen Sıkılaştırılmalı”

İlgili Haberler
ido nedir?

IDO Nedir?

Haber İçeriği Hide Initial DEX Offering (IDO) Nedir?IDO Nasıl Çalışır?IDO’nun Avantajları Nelerdir?IDO’nun Dezavantajları Nelerdir?IDO, IEO ve ICO’ların Arasındaki…
Gülcan Uyanıker
Devamını Oku