Neo Nedir?

NEO, dijital kimlik kullanarak varlıkları sayısallaştırmak için Blockchain destekli bir platformdur ve dijital varlıkları kendi kendine yönetmek için akıllı sözleşme kullanır, böylece aşağıdakilerin gücünü içeren bu akıllı ekonomiden yararlanmak için tüm paydaşların dağıtılmış bir ağını sağlar:

  • Dijital Varlık
  • Dijital Kimlik
  • Akıllı Sözleşme.

Dijital Varlık

NEO blockchain platformu, kullanıcının birden fazla dijital varlık türünü kaydetmesine, ticaretine ve işlemesine izin verir.

NEO , kullanıcıların profillerini oluşturmalarına, ticaret yapmalarına ve birden fazla dijital para birimi (varlık) türünü yönetmelerine olanak tanır. Varlıklarının, herhangi bir üçüncü taraf müdahalesinden muaf, son derece güvenli ve güvenilir bir ortamda merkezi olmayan dijitalleştirilmesine yardımcı olur.

Dijital Varlık Türleri

  • Global Varlık: Tüm akıllı sözleşmeler ve müşteriler tarafından erişilebilir ve tanımlanabilir ve verilen sistem alanına kaydedilebilir.
  • Sözleşme Varlıkları: Bu varlık türleri akıllı sözleşmenin özel depolama alanına kaydedilir ve bunları tanımak için uyumlu bir müşteri gerektirir. İşlem yapmak için kullanan çoğu işlemci ile uyumluluk sağlamak için önceden tanımlanmış belirli protokoller ve standartlarla eşleşmelidir.

Dijital Kimlik

Dijital kimliğin sürdürülmesi, birçok sosyal platformda ve işle ilgili birçok işlemde bir zorunluluk haline gelmiştir. Kullanıcı kimliğini yönetmek için mevcut teknolojimiz ve altyapımız eski ve oldukça verimsiz, hata eğilimli, güvensiz ve pahalı, bu da kötü müşteri deneyimine neden oluyor. Bu nedenle, işletmeler için dijital dünyada kimlik yönetimi için güvenilir bir mekanizmaya sahip olmak kritik bir hale gelmiştir. NEO’nun Dijital kimlik özelliği, elektronik formda bulunan kişilerin, kuruluşların ve diğer varlıkların kimlik bilgisini ifade eder. Etkin ve hızlı dijital kimliği depolamak, işlemek ve doğrulamak için güvenli bir mekanizma sunar, Ortak Anahtar Altyapısı (PKI) X.509 dijital kimlik standartlarını kullanır. NEO‘nun dijital kimlikler verirken veya kullanırken kimlik doğrulaması, yüz özellikleri, parmak izi, ses, SMS ve diğer çok faktörlü kimlik doğrulama yöntemlerinin kullanımını içerir.NEO’nun Dijital Kimlik mekanizması, OCSP’yi (Çevrimiçi Sertifika Durum Protokolü) Blockchain teknolojisiyle değiştirir. dijital kimliği korumak için daha güvenilir bir platformdur.

Akıllı Sözleşme

Sözleşme şartlarını müzakere etmek için kendi protokollerine sahip olan, sözleşmeyi otomatik olarak doğrulayan ve üzerinde anlaşılan iki taraf arasında mutabık kalınan şartları yürüten bir yazılım parçasıdır.

NEO‘nun NeoContract adlı bağımsız, akıllı bir sözleşme sistemi var.

NEO’nun bu Akıllı Sözleşme özelliği, NEO’nun gelecek vaat eden geliştiriciler için akıllı ekosisteminin öne çıkan tekliflerinden biridir. c #, Java veya seçtikleri diğer programlama dilleri gibi bildikleri dilde programlanabilirler. NeoContract, akıllı sözleşme geliştirme, hata ayıklama ve derleme için Visual Studio, Eclipse vb. gibi tüm tanıdık IDE(yazılımcılarının daha kolay şekilde yazılım geliştirebilmesi için tasarlanan ve yazılım geliştirme aşamasında geliştiriciye birçok kullanışlı araç sunarak daha kolay ve etkili şekilde yazılım geliştirmesine yardımcı olan yazılımlardır.)’lerde desteklenir.

Neo Nasıl Alınır?

NEO tokeninin değeri üzerinde bir pozisyon almanın iki yolu vardır: onu satın almak veya fiyat hareketlerinde işlem yapmak. NEO‘yu satın aldığınızda, kripto para birimini doğrudan satın alırsınız, değerde artacağı beklentisiyle ve daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. NEO tokenlerı satın alırsanız, oy hakları alır ve GAS tokenleri şeklinde kazanç elde edersiniz. Bunu yapmak için, bir kripto para birimi değişimine sahip bir hesaba ihtiyacınız olacaktır – bu işlem uzun sürebilir ve hesabı korumak için maliyetler söz konusu olabilir. Bunun yerine NEO ile ticaret yapmaya karar verirseniz, temeldeki paranın sahipliğini almazsınız, bunun yerine fiyatı üzerinde spekülasyon yaparsınız. Bunu, fark sözleşmeleri (CFD’ler-fark kontratları) gibi türev ürünleri kullanarak yapabilirsiniz. Her ikisi de, uzun süren ve kısa süren bilinen fiyatlarda yükselen ve düşen piyasalarda bir pozisyon almanızı sağlar.

NEO Madenciliği Nasıl Yapılır?

Madencilik, kripto para biriminde en sık kullanılan kavramlardan biridir.

NEO‘nun Bitcoin, Litecoin ve diğerlerinin yapabileceği açısından çıkarılamayacağını açıklığa kavuşturmak istiyoruz. NEO, İspat Kanıtı (PoS) adı verilen bir konsensüs mekanizması kullanır. PoS’ta madencilik teçhizatı kullanarak kripto üretmek için tonlarca enerji harcamazsınız.

NEO Kurucuları Kimlerdir?

NEO, 2014 yılında Çin’de Da Hongfei ve Erik Zhan tarafından AntShares olarak kuruldu ve Haziran 2017’de “NEO” olarak yeniden adlandırıldı. Kendi kripto para birimini destekleyen ve dijital varlıkların ve akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini sağlayan blockchain tabanlı bir platformdur.

 

 

 

Bir Cevap Yazın