NEM (XEM) Nedir?

NEM, Mart 2015’te popüler bir blockchain tabanlı sanal para birimi ve ödeme ağı platformu olan NXT’nin çatallı bir versiyonu olarak gelişti. NEM.io Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından işletilmektedir. Çatalın ardından, NEM.io, daha ölçeklenebilir ve daha hızlı hale getirmek için NEM’in kendi kod tabanını geliştirmeye karar verdi. Böylece orijinal NXT’den tamamen farklı olan yeni bir NEM kripto para birimi platformu ortaya çıktı. NEM’in XEM adı verilen kendi kripto para birimi vardır. XEM, tüccarlar tarafından bitcoin gibi bir ödeme aracı olarak kullanılmasa da, XEM yine de önemli ölçüde değer kazanmıştır ve şu anda kripto para birimleri arasında on ikinci en yüksek piyasa değerine sahiptir.

NEM (XEM)’in Özellikleri Nelerdir?

NEM’i bu kadar güçlü yapan Akıllı Varlık Sistemidir. NEM blok zinciri işlem API’sindeki düğümler, dApp’in NEM API’sine doğrudan, bir sunucu aracılığıyla veya arka planda erişip erişmediğini geliştirmeyi kolaylaştırır. Temel olarak NEM, ağ geçidi görevi gören NEM Topluluk İstemcisi (NCC) gibi bir tarafta ve istemci tarafında güvenli, merkezi olmayan işlem düğümlerinden oluşan bir NEM Altyapı Sunucusu (NIS) ile blok zinciri tabanlı bir bulut platformu oluşturur.

NEM, finansal varlıklar, sözleşmeler, belgeler ve çeşitli sayısallaştırılmış varlıklar gibi her şeyi yönetebilir.

NEM (XEM)’in Geleceği Nasıl Olacak?

NEM hala nispeten yenidir ve bu kadar genç olan herhangi bir kripto para birimi önemli miktarda risk, iniş ve çıkışa maruz kalabilir. Bazı spekülatörler NEM’e “uyuyan dev” diyor. Başka bir altcoin’den başka bir şey olmayan diğer bitcoin çatallarıyla aynı tuzaklardan kaçınmak için sıfırdan inşa edilen NEM gelecek vadedebilir. Değeri başlangıçtan itibaren oldukça yükselmiş  ve sadece para birimi olarak değil , aynı zamanda varlıkların da ticaret yapma yeteneğinden tam olarak yararlanan yeni projeler oluşmasını sağlamaktadır.

NEM (XEM)’in Kurucusu Kimdir?

Lon Wong, NEM blockchain teknolojisinin dünya çapında tanıtımı, benimsenmesi ve desteklenmesi için oluşturulan NEM.io Vakfı’nın gelişimini ve stratejik büyümesini sağlamaktadır. Bu açık kaynak teknolojisi, hem özel hem de kamu kuruluşları tarafından kullanılabilen işlemleri yürütmek için gelişmiş şifreleme kullanır. NEM’in yerel kripto para birimi XEM, geniş bir tiraja sahiptir ve Eylül 2017 itibariyle 2,8 milyar ABD dolarının üzerinde piyasa değeri ile birden fazla borsada işlem görmektedir.

Bir Cevap Yazın