Kripto Piyasası Dalgalanmasından Önce Artan Aktif Bitcoin (BTC) Cüzdan Sayısı

Kripto-Piyasasi-Dalgalanmasindan-once-Artan-Aktif-Bitcoin-BTC-Cuzdan-Sayisi-wallet-kripto-para-cryptocurrency-exchange

Bloomberg 3 Nisan’da, aktif Bitcoin (BTC) cüzdanlarının sayısının iki haftada arttığını ve kripto para (cryptocurrency) birimi artışının yükseldiğini belirtti.

Pazar araştırma firması Flipside Crypto’nun analizine dayanarak Bloomberg, Bitcoin’i (BTC) tutan çok sayıda dijital cüzdanın, kripto para (cryptocurrency) birimi piyasası rallisinden iki hafta önce aktif olduğunu bildirdi. Bitcoin (BTC) 2 Nisan’da fırladı ve gecede % 15 kazandı ve bu yıl ilk kez 4.500 $ ‘ı zorladı.

Flipside Crypto’ya göre, tüm Bitcoinlerin (BTC) yüzde 40 ila 50‘si bir ila altı ay arasında etkin olmayan dijital cüzdanlarda tutulurken, ortalama olarak 15 Mart’tan bu yana yüzde 10 olduğu bildiriliyor. Eric Stone, kurucu ve veri bilimi başkanı Flipside Crypto’da Bitcoin (BTC) satın alma fikrine ısınan daha fazla insan var” dedi.

Stone, fiyat hareketlerinin genellikle birkaç büyük tutucunun kripto paralarına (cryptocurrency) olan ilgisinin bir sonucu olduğunu da belirtti. Son hamle, Bitcoin’in (BTC) yüzde 40 artış gösterdiği geçen sonbahardaki durumu yansıtıyor, ancak bu kez birçok küçük yatırımcı “uyanıyor”. Flipside Crypto’nun kurucu ortağı ve yöneticisi Dave Balter şunları söyledi:

“Bu hareketi Ekim ayında birkaç balina hareketinden çok daha geçerli görüyoruz. Bu muhtemelen bu varlık sınıfında algı veya güvende bir değişiklik anlamına geliyor.

Bugünün erken saatlerinde Bloomberg, en son kripto piyasası artışının eğilimlerini tespit etmek ve işlemlerin ne zaman yapılacağını belirlemek için otomatik yazılım kullanan bir yöntem olan algoritmik alım satımla bağlantılı olabileceğini bildirdi.

Bloomberg, Bitcoin’in (BTC) beklenmedik yüzde 20’lik dalgalanma fiyatının, üç büyük borsada 100 milyon dolarlık bir ticaretin yol açtığını söyledi. Reuters’e göre, ABD merkezli kripto borsaları Coinbase ve Kraken ve Luxembourg’un Bitstamp’a 20.000 BTC siparişi dağıtıldı.

Bugün, Bitcoin 5.000 $ fiyat işaretini aştı ve art arda üçüncü gün yükselişe geçti. Kripto para (cryptocurrency) şu anda 5,285 dolar civarında işlem görüyor ve baskı zamanının yüzde 10’undan fazlası kazanılıyor.

Bir Cevap Yazın