Güney Kore’deki Kakao, Klay Token’i Upbit Endonezya’da Listeliyor

currency-exchange-Guney-Kore-Kakao-Klay-Token-Upbit-Endonezya-Listeliyor-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain-exchange-degisim-borsası-wallet-cuzdan

Kripto para birimi (cryptocurrency) değişimi (exchange) Upbit Indonesia, Güney Kore anlık mesajlaşma devi Kakao’nun kripto para birimi (cryptocurrency) Klay’ı listeleyecek.

Güney Kore haberleri The Korea Times, 25 Eylül’de yayınlanan haberleri, UpBit Singapore’in de daha sonraki bir tarihte Klay’i listeleyeceğini belirtti. Bir Kakao yetkilisi şunları belirtti:

Klayn’ın Asya merkezli bir platform olmasını hedeflediğimiz için Klay’ı ilgili ülkelerdeki kripto para birimi (cryptocurrency) borsalarında (exchange) listelemeye karar verdik.”

Güney Koreli mesajlaşma devinin kendi kripto para birimi (cryptocurrency)

Güney Kore’nin en büyük internet şirketi olan Kakao, mobil uygulamaları yöneten ve mobil anlık mesajlaşma programlarında yaklaşık %90 hakimiyete sahip. Şirketin Klay’ı geliştirmek için Ground X’le 300 milyon dolar biriktirme planları ilk kez 2018’in sonunda açıklandı.

Ağustos ayında, Kakao yakında çıkacak olan kripto para (cryptocurrency) cüzdanı (wallet) Klip için bir tanıtım sayfası başlattı. Teaser sayfası “daha” sekmesi altındaki Kakao Talk mesajlaşma uygulamasında kullanıma sunuldu.

Klay kripto parasının (cryptocurrency) (Klaytn) arkasındaki blok zincirinin (blockchain) ana ağı Haziran ayının ikinci yarısında piyasaya sürüldü. Şirket, ağın – ademi merkeziyetçi uygulamalara odaklandığını – ülkede blok zincirinin (blockchain) benimsenmesini teşvik edeceğini umuyor.

Samsung ve LG dahil olmak üzere birçok büyük teknoloji markası ağı kullanacak. Daha doğrusu, Samsung’un Klay belirteçlerini doğrudan Samsung akıllı telefon kullanıcılarına doğrudan planladığı, LG‘nin muhtemelen yaklaşmakta olan blok zincir (blockchain) akıllı telefonunda ağı kullanacağını doğruladığı bildirildi.

Bir Cevap Yazın