Doğu Asya’nın En Büyük Bankasından Kripto Para Hamlesi

dogu-asyanin-en-buyuk-bankasindan-kripto-para-hamlesi

Doğu Asya’nın en büyük perakende bankası DBS kripto para ticareti ve varlık saklama amacıyla bir dijital para platformu kuracağını duyurdu. Yayınlandıktan hemen sonra silinen duyuruda dijital varlık platformunun Singapur Merkez Bankası tarafından destekleneceği belirtiliyor.

DBS, kripto para takası ve sanal paraların geniş potansiyelinden faydalanmak amacıyla çeşitli alternatifleri kendi sistemine entegre edecek. Söz konusu bankanın dijital sistemi Bitcoin, Ripple, Ethereum, BCH, Ethereum Classic gibi en büyük kripto paralar tarafından desteklenecek. İşlemciler bu dijital paraları Japon Yeni, USD, Singapur Doları gibi paralar ile değiştirebilecekler.

DBS’nin bu açıklamasının altındaki en kayda değer detay işleme alınacak hiçbir varlığın kendisi ile bağı olmaması. Bu detay Doğu Asya’nın en büyük ticaret ve perakende bankasının kripto para saklama hizmeti vereceği şüphelerini de güçlendiriyor.

Banka ayrıca bu hizmetlerini yakın gelecekte kobi ve işletmelere de sunacağını vurguluyor.

Bu yılın özellikle yeni varlık kesimleri için pozitif geçtiğini söyleyebiliriz. CoronaVirüs salgını, ABD’deki seçim süreci gibi ciddi belirsizlikler tüketim eğilimlerini düşürüp yatırım hacimlerini yükseltti. Bu belirsizlik finansal piyasalardan kaçan kesimlerin kripto paralara yönelimini arttırdı. 

PayPal’ın ödeme yöntemleri arasına Bitcoin’i entegre edeceğini açıklaması da kripto paralar için en önemli gelişmelerden biri oldu ve Bitcoin başta olmak üzere kripto para dünyası için geleceğin biraz daha berraklaşmasını sağladı diyebiliriz.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın