Calibra Başkanı David Marcus: Bitcoin (BTC) Libra’dan Tamamen Farklı

Calibra-Baskani-David-Marcus-Bitcoin-BTC-Libra-Tamamen-Farkli-kripto-para-cryptocurrency-wallet

Facebook’un yeni çıkacak olan kripto para birimi (cryptocurrency) cüzdanı Calibra’nın başkanı David Marcus, Bitcoin’in (BTC) hayranı olduğunu ancak önerilen Libra istikrarlı kripto para biriminden (cryptocurrency) tamamen farklı olduğunu söyledi.

Marcus: Bitcoin dijital altın

16 Ekim’deki Squawk Box’taki röportajında Marcus, 2012’den beri Bitcoin’e (BTC) baktığını ve dijital altına benzemekte olduğunu belirtti.

Squawk Box’ın ev sahibi Joe Kernen tarafından herhangi bir Bitcoin (BTC) veya başka bir kripto para birimine (cryptocurrency) sahip olup olmadığı sorulduğunda, Marcus doğrudan cevap vermedi, ancak büyük kripto para biriminin (cryptocurrency) ilk hayranı olduğunu belirtti. Dedi ki: “Dijital altın ve büyük bir Bitcoin hayranıyım ama Libra’dan tamamen farklı” dedi.

Bitcoin’e (BTC) karşı geçici olmayan ve ölçeklenebilir kripto para birimi (cryptocurrency)

Marcus, Bitcoin’i (BTC) dijital altın olarak görürken, Libra projesinin Bitcoin (BTC) gibi yüksek uçucu bir varlık için hizmet sunmak yerine geçici olmayan ve ölçeklenebilir bir kripto para birimi (cryptocurrency) yaratmaya çalıştığını vurguladı. Açıkladı:

“Bugün kullanabileceğimiz kararlı, düşük uçuculuk ve ölçeklenebilir bir Bitcoin (BTC) sürümü olsaydı, hayatım çok daha basit olurdu. Bunu sadece Calibra cüzdanına yerleştirmeye odaklanabiliriz.”

Libra’yı destekleyen reel para birimlerinin istikrarı

Röportajda Bitcoin (BTC) maksimalizmiyle tanınan CNBC sunucusu, Libra’nın ABD doları, euro, Japon yeni, İngiliz sterlini ve Singapur doları gibi büyük bir reel para sepetinden oluşacağı söylenen desteğini sordu.

Spesifik olarak, Kernen Libra’nın reel para birimleri için planlanan mandalının iyi bir fikir olmadığını, çünkü bu tür para birimleri devalüasyona açık olduğunu belirtti.

Marcus’un ifadeleri, Calibra’yı kullanan Facebook’un yeni bir varlık yaratmaktan daha “daha iyi bir fikir” olacağını söyleyen ABD Temsilcisi Warren Davidson’un ifadelerini takip ediyor.

Bir Cevap Yazın