Bitcoin’in Fiyatını Etkilemesi Beklenen 4 Önemli Haber

bitcoinin-fiyatini-etkilemesi-beklenen-4-onemli-haber
ABD Başkanı Donald Trump

ABD başkanı Donald Trump’ın coronavirüs teşhisiyle hastaneye kaldırılması haberinin ardından küresel piyasalarda sert dalgalanmalar yaşanmıştı. Finansal piyasaların dışında Bitcoin ve diğer altcoinlerde de ciddi düşüşler görülmüştü.

Beyaz Saray’dan gelen haberin öncesinde 10,900 dolar dolaylarında olan Bitcoin fiyatı 10,400 doların aşağısını görmüştü. Trump’ın sağlık durumuyla ilgili gelecek haberler tüm finansal piyasaları olduğu gibi ve kripto para fiyatlarını da etkileyecek.

Britanya Brexit’teki Son Virajı Alabilecek mi?

İngiltere Başbakanı Borris Johnson

Başta Bitcoin olmak üzere coin piyasasını etkileyecek bir diğer kritik gelişme İngiltere’nin Avrupa Birliği ile 15 Ekim’de yapacağı Brexit toplantısı. 

Brexit ile ilgili gelişmeler özellikle hisse senedi piyasalarını etkilerken, borsaların dalgalanmalarından doğrudan etkilenen Bitcoin fiyatı da AB ile İngiltere arasındaki toplantının sonucuna göre seyir izleyecek. 

Nihai Brexit anlaşmasına ulaşılmasının zor olduğu beklentisi, İngiltere Başbakanı Johnson’ın ‘’anlaşmaya varılamaması Britanya için dünyanın sonu olmaz’’ sözlerinin ardından daha da güçlenmiş durumda.

Bitcoin’in Zorluk Derecesi ve Hash Oranı Çakıldı

Üst üste gelen olumsuz haberlerin ardından satış dalgası yaşayan kripto paralar ve özellikle Bitcoin’in rekor yükseliş beklentilerini boşa çıkarabileceği olasılığı güçleniyor. 

Sağlıklı madenciliğin olmazsa olmazı zorluk derecesi 4 Ekim’de yaşanan düzeltme hareketinde neredeyse kımıldamadı. Oysa Bitcoin madenciliğinin zorluk derecesiyle ilgili beklentiler rekor seviyeye çıkabileceği yönündeydi. 

Blok zincirdeki (blockchain) işlemlerin doğrulanmasını sağlayan hash oranı ise fiyattaki düzeltme hareketine rağmen yukarı yönlü hareket etmedi.

Sinema Pazarındaki Daralma Bitcoin’i Etkileyebilir mi?

Coronavirüs pandemisi neredeyse istisnasız tüm sektörleri etkilerken, sinema sektörü de bundan nasibini aldı. Dünyanın en büyük sinema zinciri Cineworld, Amerika Birleşik Devletleri ve Britanya’daki tüm faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Şirketin bu kararı kapanma ya da iflas niteliği taşımasa da borsa hisseleri %56’lık düşüş yaşadı.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın