Bitcoin’e Nasıl Başlanır?

Bitcoin şu anda Dünya’da en ön planda olan kripto paradır ve insanlar haberdar oldukça büyümeye de devam ediyor. Peki Bitcoin dünyasına girmek için neler yapmak gerekir?

  • Bitcoin Cüzdanı Edinin

    • Bitcoin cüzdanı bilgisayarlarınızda ya da telefonunuzda bulundurabileceğiniz bir yazılım olabileceği gibi farklı yöntemlerle de bir cüzdan edinebilirsiniz. Bu cüzdan sayesinde Bitcoin varlıklarınızın gönderme-alma işlemlerinizi ve bakiye takibini yapabilirsiniz. Aynı zamanda cüzdanlar sayesinde geçmiş işlemlerinizin de takibini yapabilirsiniz.
  • Bitcoin Almak

    • Cüzdanınıza Bitcoin varlıkları eklemek için bir çok yol vardır. İlk başlarda en hızlı yol madencilikti ancak artan rekabet ve zorlukla madencilik yoluyla Bitcoin elde etmek karlı bir iş olmaktan çıktı. Bu işe özel bir donanımınız olmadıkça girmeniz tavsiye edilmez. Onun yerine bir online Bitcoin değişim borsasından direkt olarak para karşılığı Bitcoin satın alabilirsiniz. Burada önemli olan cüzdanınıza erişiminiz için size özel oluşturulan anahtarınızı (private key) kimseyle paylaşmamanızdır.
  • Cüzdanınızı Kullanarak Bitcoin Gönderme ve Alma

    • Cüzdanınıza bir başkasının Bitcoin göndermesini istemeniz oldukça kolay bir işlemdir. Sadece size özel oluşturulan adresinizi vermeniz yeterli. Birine Bitcoin göndermek içinse sadece sizin bilmeniz gereken özel anahtarınızı kullanabilirsiniz. Bu anahtar sayesinde hesabın sizin olduğunu onaylayarak başka adreslere Bitcoin yollayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın