Satoshi Nakamoto takma isim kullanan kişi ya da kişiler tarafından 2009 yılında yaratılan Bitcoin kısa zamanda artan değeriyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İlk çıktığı günden beri sürekli artan değeriyle Bitcoin yatırımcılarına hayal bile edemeyecekleri oranlarda kazanç sağladı. Peki Bitcoin Türk Lirası’yla almanın bir yolu var mı? Nereden alınır?

Nasıl Bitcoin Alabilirsiniz?

Bitcoin sahibi olmanın çeşitli yolları vardır. Bu yollardan ilk ortaya çıkan kendi bilgisayarınız ya da bu iş için özel yapılan bir sistemle madencilik (mining) yapmaktır. Bu iş için bilgisayarınıza yükleyeceğiniz cüzdan yazılımı ile hemen madenciliğe başlayabilirsiniz. Bu sayede hem blok zincirinin devamlılığına katkı sağlamış hem de Bitcoin sahibi olmuş olursunuz.

Ancak yakın zamanda artan rekabet sonucu artan zorluk küçük oyuncuların bu yolla kar etmelerini önünü büyük ölçüde tıkadı. Elektriğin ucuz olduğu bölgelerde büyük şirketlerin açtığı büyük madencilik (mining) çiftlikleri, bu işi büyük ölçüde kontrolleri altına almış durumdalar. Yine de madencilik (mining) faaliyetleri yürütmek isterseniz belirli ücretler karşılığı sizin için madencilik (mining) yapan bulut sitelerini kullanabilirsiniz.

Madencilik bu durumdayken Bitcoin sahibi olmanın en kolay yolu direkt olarak para karşılığı Bitcoin almaktır. Bu işlerde kullanılan en yaygın para birimi Amerikan Doları olsa da Türk Lirası’yla da Bitcoin almanıza imkan sağlayan yerler vardır. Bitlo.com gibi sitelerden havale ve eft ile Bitcoin al/sat işlemleri yapabilirsiniz.

3 Aşamada Türk Lirası ile Bitcoin Alma Yöntemi

  • 1. Bitlo.com’a Kayıt Ol

İlk olarak yapmanız gereken cep telefonu numaranızı, adınızı ve soyadınızı girerek Bitlo.com’a kayıt olmak. Bu sayede Bitcoin’lerinizi güvenle saklayabileceğiniz hesabınızı açmış oluyorsunuz.

Bu link üzerinden Kayıt olabilirsinizBitcon Satın Alma Kayıt Ekranı

  • 2. Hesap Bilgilerini Tamamla ve Para Gönder

Kayıt işleminden sonra hesap bilgilerini tamamlamak için yapılması gereken, TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi doğrulamak. Bu işlemden sonra sizinle paylaşılacak olan hesap bilgilerini kullanarak hesabınıza para gönderebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sizin adınıza tanımlı hesaptan para göndermenizdir. Göndermiş olduğunuz Türk Lirası miktarı, hesabınıza kısa bir süre içerisinde kesinti ve komisyon olmadan tanımlanacaktır.

  • 3. Bitcoin (BTC) Al

Son olarak “Kolay Alış/Satış” ekranında dilediğiniz tutarı girip “Bitcoin Al” butonuna tıkladığınızda piyasa değerinden Bitcoin alabilirsiniz. Aldığınız Bitcoin’ler hemen hesabınıza tanımlanacaktır. Tebrikler!

 

bitcoin-satın-al-btlo

Bitcoin (BTC) Almak için En Az Kaç Türk Lirası Gerekir?

Bitlo.com hesabınıza para transfer etmek için minimum yükleme sınırı bulunmamaktadır. Bitcoin alabilmek için ise gereken en düşük tutar 1 Türk Lirasıdır. 1 TRY ve üzerinde olmak şartıyla dilediğiniz tutarda Bitcoin alış emri girebilirsiniz.

Örneğin 1 Bitcoin’in fiyatı 10,000 TRY ise; 10 TRY ile yaklaşık 0.001 BTC almış olursunuz.

Bir Cevap Yazın