BAE’de Kripto Para (Cryptocurrency) Değişim Borsası Bitex Açılıyor

bitex-BAE'de-Kripto-Para-Cryptocurrency-Degisim-Borsasi-Bitex-Acılıyor-uae-bitcoin-btc-ethereum-eth-bitcoin-cash-bch-exchang

Bitex, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en yeni dijital varlık değişimi borsası olarak resmen başlatıldı. Dubai merkezli ticaret platformu başlangıçta Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin’i (LTC) destekleyecektir. Bitex, basında çıkan haberlere göre, ek bir nakit para yatırma hizmeti sunan bir kripto para cüzdanının lansmanını da duyurdu.

Bitex UAE CEO’su Monark Modi, borsada banka havalesi ve kredi kartı veya banka kartı dahil olmak üzere çoklu ödeme seçenekleri sunacağını söyledi. Nakit para yatırma servisi, kullanıcılara hesaplarında hemen yatırılmış ve 24 saat içinde işlem yapabilmeleri için bir para çekme işlemi yapabilmelerini sağlamaktadır.

“BAE yönetmeliğindeki son değişiklikler, bugün yeni, güvenli ve profesyonel bir ticaret platformu sunma fırsatını yakalamak için mükemmel bir zaman yarattı” diyor Modi. Körfez devletinde “dijital varlıkların daha erişilebilir hale gelmesine zemin hazırlayan” Blockchain Strategy 2021 ile ilerici liderlik gösterdi.

Modi şunları söyledi:

“BAE sakinleri, dijital paraları güvenli bir şekilde satın almak ve satmak için daha fazla seçenek çağrısında bulundular(…) Yerel halkın bir süredir uluslararası ticaret platformlarını kullanabilmesine rağmen, yerel bir pazara giriş yapmanın çok daha uygun olduğunu gördü. BAE tabanlı bir şirket üzerinden yapılan ticaret, müşterilerin daha yaygın olarak kabul edilen bir para birimi için değiştirmek zorunda kalmadan, yerel parayı kolayca yatırabilmelerini sağlar.”

Kripto ve Blok Zincir (Blockchain) Merkezi

Haziran ayında, Abu Dhabi Global Market’in düzenleyicisi Mali Hizmetler Düzenleme Kurumu, kripto varlıklarını ve onların katılımcı faaliyetlerini düzenlemek için bir çerçeve yayınladı. Çerçeve, iddia edilen mali suç, kara para aklama, tüketici koruma ve teknoloji yönetişimi de dahil olmak üzere, kripto para birimiyle ilgili olası riskleri ele almaktadır. Kılavuzlar BAE’nin blok zincir (blockchain) ve sanal para birimi kullanımı ve benimsenmesine yönelik ilerici tutumunun bir kanıtı olarak görülmüştür.

Trade Arabia’ya göre Bitex UAE, kripto para birimini saklamak için çok-imza bir HD cüzdan kullandığını söyledi. Üç anahtarlıklı bir sistem, güvenliği arttırdı ve şirketin fonlara erişmek için üç anahtardan ikisini talep ettiğini iddia etti. “İlk anahtar Bitex UAE tarafından güvenli bir şekilde saklanır, ikincisi Bitex UAE’nin cüzdan ortağı ile birlikte saklanır ve üçüncüsü bir kurtarma anahtarıdır” diye kendi Linkedin sayfasında ayrı ayrı belirtildi.

BAE, blok zincir (blockchain) ve kripto para (cryptocurrency) adaptasyonu için bir merkez haline geliyor. Blockchain Strategy “Dubai’yi bu küresel teknolojide bir lider olarak konumlandırmayı hedefliyor.” Ülke ayrıca kendi şifreli para birimini 2020 yılına kadar çıkarmayı planladığını açıkladı.

 

Bir Cevap Yazın