2018’de; Bitcoin 90 Kez Ölürken, Neredeyse 1000 Altcoin Öldü

2018-Bitcoin-90-Kez-olurken-Neredeyse-1000-Altcoin-oldu-cryptocurrency-white-paper-dead-coin

2018’deki kripto para (cryptocurrency) tarihine bakıldığında, Bitcoin (BTC) 99bitcoins bilgi portalından alınan verilere göre medyada 90 kez “ölü” olarak adlandırılmış.

Sitenin, Bitcoin’in başarısız olduğu iddiasını izleyen efsanevi Bitcoin Obituaries bölümüne göre, geçtiğimiz yıl BTC / USD’nin Aralık 2017’deki en yüksek seviyeden 20.000 dolar Aralık 2018’deki en düşük seviyeye düşerek 3.130 dolar seviyesine kadar gerilediği yazıldı.

Buna karşılık, çeşitli nedenlerle piyasadan tamamen kaybolan bir altcoin günlüğü neredeyse 1.000 girdi içeriyor.

Veri tabanı, Dead Coins (ölü coinler), ölçütlerine göre samimi bir amaç taşımayan “parodi” kripto paraların yanı sıra, korsanlardan, dolandırıcılıklardan ya da basitçe “ölen” varlıkları ayırt eder. Web sitesi, herkesin “ölü” bir kripto para için talepte bulunmasına izin verir.

Birleşik Para Birimine göre, bir daha asla geri dönüşü olmayacak toplam altcoin sayısı, Dead Coins‘e göre, şimdi 934‘e ulaştı – ölçülebilir bir pazar sınırına sahip toplam kripto para birimi sayısı CoinMarketCap‘in verilerine göre şu anda 2.073.

31 Aralık’ta BTC geliştiricisi Jimmy Song, Bitcoin’in ademi merkeziyetçi doğasını, sonsuza dek altcoin’lerden ayıracak bir kalite olarak vurguladı.

Bitcoin‘de girişimciler, hangi yeniliklerin para ve çabalarıyla olacağına karar veriyor. Altcoin‘lerde, merkezi komiteler hangi yeniliklerin olacağına karar veriyor ” dedi.

Bazı hükümetler tarafından “Ponzi veya piramit” olarak adlandırılan meşhur bir proje olan OneCoin, ölü dolandırıcılık bölümünde listelenmiştir ve iddianın kanıt ve gerçeklerle desteklenmesini talep eden bir yorum ile birlikte yer almaktadır.

Geçtiğimiz hafta, Wall Street Journal, yüzlerce kripto para White Papers’ın hileli faaliyet, kabul edilemez getiriler ve intihal belirtileri gösterdiğini belirten bir araştırma yayınladı.

Bir Cevap Yazın