Nasıl Altcoin Satın Alabilirim?

Cüzdan Yazılımı Yükleyin

Herhangi bir altcoin almak için yapılması gereken ilk şey o altcoin’in cüzdan yazılımını bilgisayar veya uygunsa telefonunuza yüklemektir. Cüzdanlar boyutları küçük uygulamalar olduğu için bilgisayarınıza hızlıca kurabilirsiniz.

Para Karşılığı Alın

Bir cüzdana sahip olduktan sonra kredi kartı, banka kartı veya banka transferi gibi yöntemlerle bir borsadan satın alabilirsiniz. Ardından aldığınız coinler cüzdanınıza transfer edilir. Bu işlem internetten alışveriş yapmaktan farksızdır. Ödeme yönteminizi belirledikten  sonra yapmanız gereken tek şey miktarı girip işlemi onaylamaktır.

Altcoinler homojen olsalar da farklı borsalarda fiyat farkları olabilir ve bu da arbitraj için fırsattır.

Altcoin kabul eden yerler günden güne artmaktadır. Hala günlük kullanım da  bazı engeller olsa da ileride bu problemlerin çözülebilme ihtimalleri vardır.

Burada önemli bir nokta cüzdanlar altcoin depolamak için değil sizin para transferleriniz için kullanacağınız özel ve genel anahtarların korunması içindir. Özel anahtar sizin para göndermede kullandığınız ve kimseyle paylaşmamanız gereken anahtardır. Genel anahtar ise sizin adresiniz gibidir ve insanlar size para göndermek için bu adrese ihtiyaç duyarlar.

Bir Cevap Yazın