Washington’daki Douglas İlçesi, Blok Zincir (Blockchain) Yenilik Kampüsü İnşa Etmek İstiyor

Washington-Douglas-ilcesi-Blok-Zincir-Blockchain-Yenilik-Kampusu-İnsa-Etmek-İstiyor-kripto-para-cryptocurrency-madencilik-mining-asic

Seattle’da yayınlanan yerel bir gazetenin haberine göre, Seattle’ın merkezinde bulunan ABD’li Douglas ilçesinin yerel yetkilileri bir blok zincir (blockchain) inovasyon kampüsü inşa etmek istiyor.

Habere göre, ilçe zaten önemli bir kripto madenciliği endüstrisine ev sahipliği yapmak için kullanılıyor. Kripto madencileri, ucuz hidroelektrik kaynaklı enerjiye eriştikleri için merkezi Washington eyaletlerinin çeşitli bölgelerine çekildiler; Bununla birlikte, madencilik patlamasının, piyasa düşüşünden sonra arttırdığı bildirildi.

Seattle Times, yerel yetkililerin blok zincirin (blockchain) daha az değişken bir sektöre güç sağlayacağını umduğunu yazıyor. Yazı, Douglas County Limanı’nın genel müdürü Lisa Parks’ı şöyle bir açıklamada bulundu:

[Kripto Para (Cryptocurrency)] hikayesinde patlama ve baskından daha fazlası var.”

Douglas İlçesi Ticaret Bakanlığı, blok zinciri (blockchain) inovasyon kampüsünün oluşturulmasına hibe olarak 50.000 dolar katkı sağlayacak.

Daha önce zengin olan kripto para birimi ile ilgili yerel etkinlik, bol miktarda yüksek hızlı bilgi işlem ve kripto uzmanlığı ile ilçeyi terk etti. Perks bildirildi bildirildi:

“Bölgemizi bu sektöre çekici kılan bazı benzersiz varlıklarımız var. […] Hadi, bundan faydalanmanın bir yolunu bulalım. ”

Washington’ın merkezi ilçelerinin tümü sektöre karşı bu kadar dostane değildi. Washington’un merkezindeki Chelan İlçesi Kamu Hizmet Bölgesi (PUD), elektrik talebinin artan maliyetini düşürmek için kripto para birimi madencileri için yeni bir elektrik fiyatlandırma yapısı önerdi.

Ayrıca, geçen yılın Nisan ayında, Chelan PUD komisyon üyelerinden, yetkisiz madencilik faaliyetlerinin tespiti sonrası, personele kripto para birimi madenciliği konusunda moratoryum yaptırma talimatı verdi.

Washington, Ephrata şehrinin de, geçen yıl Ekim ayını takip eden 12 ay boyunca şehirdeki yeni kripto madenciliği gelişmelerini durdurduğu bildirildi. Öte yandan, Douglas County’nin yeni madenciler için enerji fiyatlarını keskin bir şekilde artırmadığı ve sektörün gelişmesini dört gözle beklediği bildirildi.

Kasım 2018‘de lider kripto para madenciliği ve ASIC üreticisi Bitmain’in Douglas County’de 12 megawatt elektrik kullanacak 20 milyon dolarlık bir maden tesisi açtığı bildirildi. Makaleye göre, bu miktardaki güç, 1.500 ila 4.800 evin harcadığı enerjiye denk gelmektedir.

Makaleye göre, bu eğilim, Douglas County Kamu Hizmet Bölgesi‘nin 310.000 $ ‘dan fazla olduğu iddia edilen büyük kripto madenciliği ve blok zinciri şirketi Giga Watt‘ın 2018 Kasım ayında iflas başvurusunda bulunduktan sonra da devam etti.

Giga Watt tesislerine sahip olan Douglas County limanının, şimdi birkaç yatırımcı grubuyla madencilik veya veri analizi veya yapay zeka gibi diğer yoğun bilgi işlem gerektiren uygulamalar için tesislerin kullanımı hakkında görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Bir Cevap Yazın