Smart Dubai, Başlıca Yerel Telekom Operatöründen Blok Zincir (Blockchain) Platformunu Onayladı

Smart-Dubai-Baslica-Yerel-Telekom-Operatorunden-Blok-Zincir-Blockchain-Platformunu-Onayladi-kripto-para-cryptocurrency

Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) iki telekom operatörü tarafından oluşturulan blok zinciri (blockchain) platformu, ülkenin blok zinciri (blockchain) entegrasyonunun bir parçası olarak hükümetten resmi bir onay aldı, yöneticiler 3 Nisan’da yapılan basın açıklamasında doğruladı.

Eskiden resmi olarak Emirates Integrated Telecommunications Company olarak bilinen Du, hem Ethereum (ETH) hem de Hyperledger Fabric ile uyumlu bulut tabanlı özel blok zincir (blockchain) sunmak için Blockchain-the-the-a-Service (BPaas) platformunu yarattı.

Şimdi, platform, devlet düzeyinde hizmetlerin 2021 yılına kadar yıkıcı teknolojilerin kullanılmasıyla dönüştürülmesinden sorumlu olan devlet kuruluşu Smart Dubai’den onay mührü aldı.

Dubai blok zinciri (blockchain) gündemi, kentin geleceği için ayrılmaz bir stratejidir ve hükümetin dijitalleştirilmesinde kilit rol oynamaktan gurur duyuyoruz” diye açıkladı kurumsal çözümler CEO’su Farid Faraidooni, basın açıklamasında:

“Ülkenin dijital dönüşümünü desteklemek için BPaaS’ımızın üzerine inşa ederek, Akıllı Dubai Ofisi’nin blok zincirindeki (blockchain) desteğimiz, 2021’e kadar olan devlet işlemlerinde verimlilik yaratan akıllı çözümler sağlama yönünde önemli bir adım” dedi.

Duyuru BAE’nin, havacılık endüstrisinde blok zincir (blockchain) rolü konusunda özel bir konferansa ev sahipliği yapmasıyla aynı hafta gerçekleşti. Geçtiğimiz ay, benzer bir konferansta kripto para (cryptocurrency) birimini daha doğrudan ele alan yetkililer, olayın destekleyici düzenlemesine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Bu arada Smart Dubai, yol haritasının bir parçası olarak Nesnelerin İnterneti (IoT) ve yapay zeka (AI) gibi ilerlemeleri de uygulamayı hedefliyor.

Smart Dubai CEO’su Wesam Lootah, Dubai şehri, başlangıçtan itibaren blok zincirine (blockchain) öncülük etti ve bu çığır açan teknolojinin evrimi için gelecekteki yol haritasını uygulamak ve belirlemek için yeni ve geliştirilmiş yöntemler sağlamada dünya lideri olmaya devam ediyor” dedi.

Bir Cevap Yazın