PayPal, Kripto Para Alış ve Satış İşlemlerine İzin Veriyor

paypal-kripto-para-alis-ve-satis-islemlerine-izin-veriyor

Reuters kaynaklı habere göre PayPal Holdings Inc, Çarşamba günü kripto para piyasasına katılarak müşterilerin ABD dijital ödeme şirketinin çevrimiçi cüzdanlarını kullanarak Bitcoin ve diğer sanal paraları satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına olanak tanıdı.

Şirket, yaptığı açıklamada, PayPal müşterilerinin 2021’in başından itibaren ağındaki 26 milyon tüccardan alışveriş yapmak için kripto para birimlerini kullanabileceklerini söyledi.

Başkan ve Genel Müdür Dan Schulman bir röportajda PayPal’ın hizmetin sanal madeni paraların küresel kullanımını teşvik edeceğini ve ağını merkez bankaları ve şirketler tarafından geliştirilebilecek yeni dijital para birimleri için hazırlayacağını umduğunu belirtti.

“Merkez bankaları ile çalışıyoruz ve her tür dijital para birimini ve PayPal’ın nasıl bir rol oynayabileceğini düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Şirket, ABD hesap sahiplerinin önümüzdeki haftalarda PayPal cüzdanlarında kripto para satın alabilecek, satabilecek ve muhafaza edebileceklerini söyledi.

Mobil ödeme sağlayıcısı Square Inc ve borsa ticareti uygulama firması Robinhood Markets Inc gibi diğer ana akım fintech şirketleri, kullanıcıların kripto para birimlerini alıp satmalarına izin veriyor, ancak PayPal’ın piyasaya sürülmesi, geniş erişimi göz önüne alındığında kripto para piyasasına ciddi bir adım olarak görülüyor.

Kripto para birimlerinin fiyatlarının dalgalı olma eğiliminden dolayı, onları spekülatörler için dikkat çekicidir, ancak tüccarlar ve alışveriş yapanlar için çok daha az çekici olur. Kripto para ödemeleri diğer ana ödeme sistemlerinden daha yavaş ve daha maliyetli olmuştur.

Şirket, PayPal’daki kripto para birimi ödemelerinin ABD doları gibi fiat para birimleri kullanılarak yapılacağını, yani tüccarların ödemeleri sanal paralarla almayacağını söyledi.

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan ilk koşullu kripto para birimi lisansını güvence altına alan PayPal, başlangıçta Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin diğer kripto para birimlerinin satın alınmasına izin verecek.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın