Özel Blok Zincir (blockchain) Tarayıcı Brave, 2019’da Aylık Aktif Kullanıcıları İki Katına Çıkardı

ozel-Blok-Zincir-blockchain-Tarayici-Brave-2019-Aylik-Aktif-Kullanicilari-iki-Katina-cikardi-kripto-para-cryptocurrency-basic-attention-token-bat

Gizlilik odaklı blok zincir (blockchain) web tarayıcısı Brave, aylık aktif kullanıcılarını 2018’de 5.5 milyondan, 2019’da 10.4 milyona iki katına çıkardı. Aynı zamanda, Brave’nin günlük aktif kullanıcıları, geçtiğimiz yıl üçe katlandı.

Şirkete göre, aylık aktif kullanıcılarındaki son büyüme Brave’nin Brave 1.0’ın 13 Kasım’daki yeni versiyonunun yayınlanmasını takip ediyor.

Yeni yayıncılarda 12x artış

Etkin kullanıcılardaki bir artışın yanı sıra, Brave, içerik paylaşımı için Brave’nin yerleşik belirteçlerini (Basic Attention Tokens (BAT)) almak üzere kayıtlı doğrulanmış yayıncılarda 12 kat artış kaydetti.

Brave tarayıcıyı benimseyen bir site olan BATGrowth’tan gelen verilere göre, toplam Brave yayıncı sayısı 6 Aralık itibariyle 341.880 idi. Buna karşın, Brave 2019‘un başında yalnızca 28.000 onaylı yayıncıya sahipti.

Brave, sosyal medyada kripto para Basic Attention Token (BAT) ödemesini açtıktan sonra büyümeye devam ediyor

Bazı raporlar, Brave’in giderek daha popüler hale geldiğini gösteriyor. Brave’nin Eylül ayında Japon Google Play’de Chrome, Firefox ve Opera gibi ana rakiplerini devraldığı bildirildi.

Mozilla kurucu ortağı ve JavaScript oluşturucusu Brendan Eich, ilk kez 2016 yılında Brave tarafından ilan edildi. Tarayıcı, Twitter, reklamsız video platformu Vimeo ve Redve’nin BAT token’ını kullanan sosyal medya sitesi Reddit dahil olmak üzere büyük sosyal medya platformlarına bahşiş veriyor.

 

Bir Cevap Yazın