Basic Attention Token (BAT) Nedir?

Basic-Attention-Token-BAT-Nedir
Yeni çıkan kripto para birimleri, piyasada tutunabilmeleri için günlük kullanımda veya dijital alanda bir yenilik sunması gerekmektedir. Basic Attention Token kısa adı ile BAT kripto para birimi de projesinin temeline dijital reklamcılığı koymaktadır.

Basic Attention Token (BAT), Ethereum blockchaini ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir. Transfer işlemleri ve cüzdan hizmeti ERC-20 üzerinden sağlanmaktadır. Basic Attention Token (BAT), Javascript, Mozilla ve Netscape projelerini hayata geçiren Brendan Eich öncülüğünde piyasaya sürülmüştür.

Basic Attention Token (BAT) Amacı Nedir?

Dijital reklamcılık alanında etkin olan ve piyasayı domine eden iki büyük firma vardır; Facebook ve Google. Bu iki firma online reklam gelirlerinin % 70’den fazlasına hükmetmektedir. Büyük bir pazar oluşu ve iş yükü nedeni ile, reklam veren, yayıncı ve kullanıcı memnuniyeti sağlamak, sadece bu iki firmanın yürütebileceği bir iş olmaktan ötededir.

Basic Attention Token (BAT) bu noktada dijital reklamcılık alanında bir yenilik getirmeyi amaçlamaktadır. Basic Attention Token (BAT), yeni reklamcılık sisteminde reklam verenin doğru kitleye ulaşmasını ve reklam bütçesinin etkili kullanılabilmesini sağlamaktadır. Reklam verenin reklamı kullanıcıya gizli bir şekilde ulaşır ve kullanıcı reklamı görmek isterse kullanıcı belli bir BAT ile ödüllendirilir. Bir miktar BAT miktarıda yayıncıya verilir. Bu durumda dijital reklam alanında etkili reklam çalışması yürütülebilmektedir.

Basic Attention Token (BAT) Nasıl Kazanılır?

Basic Attention Token (BAT) şu an için sadece BAT projesine bağlı olarak hizmet veren “Brave” isimli internet tarayıcısı üzerinden hizmet vermektedir. Bu tarayıcı üzerinden Basic Attention Token (BAT) kazanabilirisiniz. Geliştiriciler ilerleyen zamanlarda tüm internet tarayıcılarında hizmete başlayacaklarını belirtmişlerdir.

Basic Attention Token (BAT) Yatırım İçin Mantıklı Mıdır?

Basic Attention Token (BAT) her ne kadar bir projeye hizmet amacıyla piyasaya sürülmüş olsa da diğer kripto para birimleri gibi o da bir yatırım aracı olarak kullanılmaktadır.

Basic Attention Token (BAT) piyasaya ICO sonrası 156 Milyon dolar hacim ile giriş yaptı ve birim fiyatı 0,17 dolardı. En yüksek hacmini 2018 Ocak ayında gördü, piyasada toplam 891 Milyon dolar değerinde BAT bulunmaktaydı. Aynı dönem BAT fiyatınının da zirvesini 0,89 dolar ile gördü. Şu anda ki piyasa hacmi ise – bu içerik yazıldığında – 338 Milyon dolar ve piyasada işlem gördüğü fiyat 0,24 dolar.

Projenin gelecek vaadetmesi ve kurucularının başarılı isimler olması Basic Attention Token (BAT) kripto para biriminin bir yatırım aracı olarak bir çok kişi tarafından tercih edilmesine neden olmaktadır.

Basic Attention Token (BAT) Nerede Saklanır?

Basic Attention Token (BAT), ERC-20 tabanlı bir kripto para olduğu için Ethereum tabanlı cüzdanlarda muhafaza edebilirsiniz. Şahsi bir Basic Attention Token (BAT) cüzdan açmak yerine BAT kripto para biriminin işlem gördüğü borsalarda da muhafaza edebilirsiniz. Basic Attention Token (BAT) şu anda Türkiye merkezli Bitlo kripto para borsasında işlem görmektedir ve siteye bağlı cüzdanınızda muhafaza edebilirisiniz.

Basic Attention Token (BAT) Nereden Alınır?

Basic Attention Token (BAT) kripto para biriminin nasıl kazanılabileceğinden yazımızda bahsetmiştik. Alternatif olarak borsalardan reel para karşılığında satın alabilirsiniz.

Türk Lirası ile Basic Attention Token (BAT) satın almak için Türkiye merkezli kripto para borsalarını kullanabilirisiniz. Bitlo.com kripto para borsasında yayında olan Basic Attention Token (BAT) Türk Lirası ile satın alabileceğiniz borsalardan biridir.

Bitlo sitesine kayıt olduktan sonra, Türk Lirası yatırma sayfasında bulunan banka hesap bilgilerine havale/EFT veya Papara ile Türk Lirası yatırma işlemi yapabilirsiniz. Türk Lirası bakiyeniz hesabınıza yansıdıktan sonra, isterseniz Kolay alış-satış bölümünde markette bulunan emirlerden anında ya da Gelişmiş bölümden alış içi emir verebilirsiniz.

Bitlo sitesi üzerinden Basic Attention Token (BAT) bakiyenizi satarak Türk Lirası olarak hesabınıza çekebilirisiniz. İsterseniz BAT bakiyenizi başka bir BAT cüzdanına aynı gün transfer edebilirsiniz.

Basic Attention Token (BAT) gerek proje bazlı gerekse yatırım aracı olarak Türkiye’de bir çok kişiyi kendisine çekmiştir.  

 

Bir Cevap Yazın