Maaşının Yarısı İle Bitcoin Yatırımı Yapan Sporcu

maasinin-yarisi-ile-bitcoin-yatirimi-yapan-sporcu

Kripto para borsası için önemli bir yere sahip olan bitcoin yatırımcılar kadar sporcular tarafından da ilgi görüyor. Maaşının yarısını bitcoine çevirmesiyle gündeme gelen Carolina Panthers oyuncusu Russell Okung buna dair ilk adımı geçen yıl Mayıs ayında atmıştı. Oyuncu Mayıs ayında maaşının tamamının bitcoin üzerinden ödenmesini istemişti.

Aradan bir sene geçtikten sonra oyuncu Russell Okung aldığı maaşın yarısının bitcoin üzerinden ödendiğini açıkladı. Bitcoin değeri arttığından bu durum oyuncu açısından son derece avantajlı hale geldi.

Haber siteleri tarafından yapılan açıklamalara göre Panthers tarafından yapılan maaş ödemeleri dolar şeklinde verilmeye devam edecek. Fakat ünlü oyuncu Okung toplam 13 milyon dolar olan maaşının yüzde ellilik kısmını Zap’ın Strike uygulaması üzerinden Bitcoin cinsine çevirecek. Bitcoin grafik ve yorumları incelendiğinde bu uygulamanın son derece karlı olacağı düşünülmektedir.

Bitcoin cinsinden maaş ile ilgili lig sözcüsü “NFL oyuncuları maaşlarını dolar cinsinden alır “şeklinde açıklama yaptı. Buna göre oyuncunun kendi isteğiyle bitcoine döndüğü ifade edildi.

Bitcoin piyasasında yaşanan gelişmelere bakıldığında bu tür talepler ve diğer etkenlerle en çok tercih edilen kripto para biriminin 2020 sonu ve 2021 yılı itibariyle yükselişe geçtiği görüldü. Özellikle 2021 yılı içerisinde bitcoinde daha da artış olması beklenmekte. Bu da çok sayıda oyuncunun ve yatırımcının yönünü bitcoine çevireceğini işaret ediyor.

Bitcoin nasıl alınır sorusunun yanıtı bu noktada daha da önemli hale geliyor. Bitcoin almak için buna özel olarak hazırlanmış platformlar kullanılabilir. Buna alternatif olarak bitcoin madenciliği de tercih edilebilir. Fakat madencilik için geniş çaplı bir bilgi birikimine sahip olmak gerekir. Başlangıç aşamasında piyasayı öğrenmek ve deneyim kazanmak adına kripto para platformlarını tercih etmek daha uygun olacaktır.

Bir Cevap Yazın