Lider ABD Kripto Değişim Borsası Coinbase Kurumsal Yatırımcılar için OTC Kripto İşlemlerini Başlattı

coinbase_otc-Buyuk-ABD-Kripto-Degisim-Borsasi-Coinbase-Kurumsal-Yatirimcilar-icin-OTC-Kripto-İslemlerini-Baslattı-kripto-para-cryptocurrency-exchange

Amerika Birleşik Devletleri’nin lider kripto değişimi ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, finansal müşteriler için over-the-counter (OTC) işlemlerini başlattı.

Bir kripto değişimi yoluyla ticaret yapılmasına olanak sağlayan, over-the-counter (OTC) kripto ticareti, kurumsal yatırımcıların birbirleri arasında doğrudan ticaret yapmalarına izin verecektir.

İngiltere Coinbase satış müdürü Christine Sandler, konu ile ilgili şunları söyledi:

OTC işimizi borsa işimize tamamlayıcı olarak sunduk çünkü bir çok kurumun OTC‘yi kripto ticareti için bir rampa olarak kullandığını gördük.”

OTC servisi ayrıca 2 Temmuz 2018’de başlatılan kurumsal yatırımcılar için bir hizmet sağlayıcısı olan Coinbase Custody ile birleştirildi.

Coinbase ayrıca web arayüzü, Skype, Bloomberg, IB, e-posta veya telefon da dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunabiliyor.

6 Haziran’da, Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından OTC, marj ve kripto menkul kıymet alım satımı gibi yeni kriptolarla ilgili hizmetler sunmak için yeni bir düzenleyici broker satıcısına ve yeni piyasa verilerine dönüşmeye başladı. Bu amaçla, Coinbase Haziran ayında Venovate Marketplace, Inc. ve Digital Wealth LLC’ye ek olarak Menkul Kıymetler Borsası Keystone Capital Corp.’u satın aldı.

Business Insider’e göre, Coinbase ilk olarak bu yıl mayıs ayında blok ticareti yapmayı planladıklarını açıkladı.

Büyük ABD yatırım bankası Goldman Sachs tarafından finanse edilen bir kripto odaklı finans hizmetleri dairesi, Circle Trade olarak adlandırılan benzer bir OTC hizmetine sahiptir.

 

Bir Cevap Yazın