Kripto Para Piyasası Uçuşa Geçti, Kemerleri Takın!

Enes Cebe
kripto para piyasası uçuşa geçti, kemerleri takın! crypto price
Bitlo

Bitcoin fiyatı son 15 saatte yaklaşık yüzde 15 artıp 44 bin dolara ulaşırken, öncü kripto paranın etkisiyle kripto para piyasası da yükselişe geçti.

CoinGecko’ya göre, Bitcoin fiyatı kısa bir süreliğine 44 bin doları aştı. Bunun ardından hafif bir düşüş yaşayarak 43 bin dolar seviyelerine geldi. Hatırlanacağı üzere BTC önceki gün 38 bin dolar civarında işlem görüyordu. Hisse senetlerine bakarsak, S&P 500 Pazartesi günkü seansı düşüşle tamamladı.

Piyasaları Etkileyen Olaylar

Bitcoin’in fiyat artışı, Rusya ile Ukrayna arasındaki müzakere görüşmeleri devam ederken geldi. Bilindiği üzere ekonomik yaptırımlar Rus ekonomisine büyük bir zarar verdi, Ruble dün rekor düşüşler yaşamış ve çoğu Rus vatandaşı sokaklara dökülmüştü. 

Bazı Rus bankalarının uluslararası finans kod sistemi SWIFT ile bağlantısı kesildi. Ayrıca özel firmalara, Rus müşterilerinin dahil olduğu işlemleri engellemeleri için baskı yapılıyor. Havale şirketi Wise, Rusya’daki hizmetlerini askıya aldı.

Ukrayna hükümeti, kripto borsalarını Rus kullanıcıların hesabını dondurma gibi benzer önlemler almaya çağırdı ve yasal gerekçeler sunmaya çalışıyorlar. Ancak kripto para borsaları genel olarak bu talebe olumsuz yanıt verdi.

Bitcoin’den Güç Bulan Altcoinler Yükselişe Geçti

kripto para piyasası uçuşa geçti, kemerleri takın! cryptocurrency market is on the rise bitcoin btc rises 15
kaynak: coingecko

BTC’de yaşanan artıştan sonra birçok altcoinde artış görüldü. CoinGecko verilerine göre, ilk 100’de yer alan WAVES, son 24 saatte yüzde 38,2 değer kazandı. Onu yüzde 23 ile Terra (LUNA), yüzde 21,7 ile NEO ve yüzde 21 ile THORChain (RUNE) izledi. Son 7 günün en yüksek artışına sahip kripto para birimi yüzde 99 ile WAVES oldu.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
usdc arzı 50 milyar doların üzerinde!

USDC Arzı 50 Milyar Doların Üzerinde!

Sonraki Haber

“Avalanche Blockchain” Wirex Ödeme Ekosisteminde 4,5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

İlgili Haberler