Kore’nin En Büyük Eğlence Şirketi Kendi Kripto Para Birimini (Cryptocurrency) Başlatıyor

Sm-entertainment-Korenin-En-Buyuk-Eglence-sirketi-Kendi-Kripto-Para-Birimini-Cryptocurrency-Baslatiyor-blockchain-blok-zincir-exchange

Koreli pop müzik devi SM Entertainment, teknoloji organizasyonu CTIA Labs ile ortaklaşa kendi kripto parası (cryptocurrency) ve blok zincirini (blockchain) oluşturma planlarını açıkladı.

BT-AI Labs CEO’su Sang-Sik Joo, 4 Eylül’de çıkan ITChosun yerel haber bülteni Güney Koreli kripto değişimi (exchange) UpBit’in geliştirici konferansında girişimi açıkladı.

Joo, şu anda projeyi, platformu inşa edecek ortaklarla tartıştıklarını belirtti ancak detaylar henüz açıklanamıyor.

SM Entertainment’ın blok zinciri (blockchain) platformunun fiziksel ve sanal dünyayı kapatmasını beklediği bildiriliyor. Joo, eğlence endüstrisinde sahip olduğu blok zinciri (blockchain) gördüğü işlevi tanımlayarak gelişimi şöyle yorumladı:

“Eğlence açısından blok zincir (blockchain) merkezi olmayan bir eğlence varlığı.”

Büyük bir endüstri oyuncusu

SM Entertainment, Güney Kore’nin en büyük eğlence şirketidir. Şirket veri web sitesi Crunchbase, firmanın yıllık gelirinin 350 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor.

Müzik endüstrisi blok zincir (blockchain) teknolojisi için büyük bir fırsat olarak görülüyor. İlginç bir şekilde, yarattığı değerin daha büyük bir kesimini alabilecek hayranlar ve sanatçılar arasında doğrudan ekonomik etkileşime izin veren, onu rahatsız edebilecek bir araç olduğuna inanılıyor.

Blok zincir (blockchain) aynı zamanda çoğu zaman bir protesto biçimi olan müzik sansürünü zıtlaştırmanın bir yolu olarak görülmektedir.

Bir Cevap Yazın