Japon Düzenleyiciler, Coincheck’e Kripto Para Değişim (Cryptocurrency Exchange) Lisansı Verdi

Avatar
coincheck-crypto-exchange-japan-japon-duzenleyiciler-coincheck-kripto-para-degisim-cryptocurrency-exchange-lisansi-verdi-zaif.
Bitlo

Japonya’nın finans regülatörü Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), kripto para birimi değişim borsası Coincheck’in ülkede faaliyet göstermeye devam etmesi için tam izin verdi.

Ocak 2018‘de saldırıya uğrayan ve o sırada 530 milyon dolar değerinde altcoin kaybeden Coincheck, şimdi Japon pazarına hizmet eden resmi olarak onaylanmış borsalara katılıyor.

Bu adım, Nisan ayında 33,5 milyon dolar karşılığında Coincheck’i satın alan borsa ve online broker Monex Group için bir dönüm noktası.

Monex Grubu‘ndan 11 Ocak’ta yayınlanan basın açıklamasına göre Coincheck, Kanto Finans Bürosu‘na özel olarak kayıt yaptırdı.

Aradan bu yana, geliştiriciler kullanıcılara yavaşça işlevsellik kazandırdılar ve çalıntı paraların iadelerini organize ettiler.

Japonya, borsaların güvenlik kurulumlarıyla ilgili huzursuzlukların ardından, geçen yıl boyunca bir lisanslama programı uygulamaya çalıştı. Artan yasalara rağmen, küçük çaplı saldırılara devam edildi, bir diğer platform Zaif geçtiğimiz Eylül ayında yaklaşık 20 milyon dolar kaybetti.

Daha önce, Güney Kore hükümetinin kripto değişim güvenliğine ilişkin bir soruşturma başlattığını ve bunun platformların üçte birinden daha azının tatmin edici seviyede olduğu belirtilmişti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
south-korea-bitcoin-7-kore-kripto-para-degisim-borsasi-kamu-guvenlik-denetimini-gecti-cryptocurrency-exchange

7 Kore Kripto Para Değişim Borsası Kamu Güvenlik Denetimini Geçti

Sonraki Haber
washington-douglas-ilcesi-blok-zincir-blockchain-yenilik-kampusu-i̇nsa-etmek-i̇stiyor-kripto-para-cryptocurrency-madencilik-mining-asic

Washington’daki Douglas İlçesi, Blok Zincir (Blockchain) Yenilik Kampüsü İnşa Etmek İstiyor

İlgili Haberler