Japonya: Zaif Kripto Para Değişim Borsasının Devredilmesi Önceki Sahiplerine Olarak Tamamlandı.

Zaif-Exchange-Hack-kripto-para-borsasi-exchange

Eskiden Japon kripto para değişim borsası Zaif tarafından işletilen Tech Teknoloji Bürosu, 22 Kasım’da Cointelegraph Japonya’nın haberine göre Fisco Cryptocurrency Exchange (FCCE) şirketine devretti.

Ekim ayında işlemleri devralmaya karar veren FCCE, artık 20 Eylül’de meydana gelen ve o tarihte 60 milyon dolar değerindeki parayı kaybeden kullanıcıları tazmin etmekle yükümlü olacak.

FCCE’den yapılan basın açıklamasına göre, tazminat davası bu ayın bitiminden önce başlayacak.

Zaif’te para yatırma ve çekme işlemleri için henüz bir zaman dilimi belirlenmedi.

Bu hareketi onaylayan Tech Bureau, kuruluşunu feshetmeyi ve kripto para birimi sektöründen emekli olmayı planladığını söyledi.

Şirket bir açıklamasında: “Sanal döviz kurumuzun kaydını iptal edeceğiz ve çözülmeyi planlayacağız” dedi.

Hack, hem yetkililer hem de Japonya’nın yeni kendi kendini denetleyen şifreleme grubu, ülkenin yeni şifreleme alışverişi lisans programı için uygulama gereksinimlerini artırıyor.

Ocak ayında, döviz değişimi Coincheck, tarihteki en büyük borsalardan birinde 534 milyon dolar kaybetti ve daha sonra online komisyoncu Monex tarafından satın alma ve devir işlemi gördü.

Geçtiğimiz hafta, Coincheck sonunda para yatırma işleminden ve jetonlardan etkilenen paralardan biri olan NEM’in (XEM) geri çekilmesine başladı.

Bir Cevap Yazın