Gazi Üniversitesi Rektörü: Web 3.0 Yakın Gelecekte Tüm Dünyayı Etkileyecek!

Enes Cebe
gazi üniversitesi rektörü: web 3.0 yakın gelecekte tüm dünyayı etkileyecek!
Bitlo

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi açılış konuşmasında NFT ve Web 3.0’dan bahsetti. 

Gazi Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi, Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız’ın online olarak açılış dersi ile başladı. Prof. Dr. Yıldız, sözlerinde Web3’e de yer verdi:

Yenilikçi ve girişimci eğitim bağlamında üniversitemiz sizler için, yakın gelecekte tüm dünyayı etkilemesi beklenen ve çağın üçüncü internet kuşağı olarak ifade edilen “Web 3.0” kavramına yönelik detaylı bir eğitim hazırladı. Gazi Üniversitesi olarak ülkemizde bir ilke imza atarak öğrencilerimizin ve öğretim üyelerimizin Web3 kimliklerini eğitim süreçlerimize entegre etme sürecini başlattık.

Üniversitenin öğrenciler için, Web 3.0 teknolojisi üzerine kapsamlı bir eğitim hazırladığını belirten Yıldız, bu eğitimde Web 3.0, blok zinciri, NFT, metaverse gibi güncel konuların uygulamalı olarak ele alınacağını belirtti:

Web 3.0, blok zinciri, NFT, metaverse gibi güncel konular, alanında uzman eğitimciler tarafından uygulamalı olarak verilecektir. Ayrıca Web 3.0 teknolojileri ile hayatımıza giren NFT dünyasında kurumsal kimliğimizi yansıtacak ilk dijital sanat koleksiyonumuzla yerimizi aldığımızı belirtmek isterim.

NFT Hediye Edilecek

Yıldız, online eğitim sonunda yapılacak değerlendirmeye göre başarılı olan öğrencilere üniversite koleksiyonundan bir NFT hediye edileceğini, NFT’nin ilgili öğrencinin Web3 kimliğine aktarılacağını bildirdi. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin ticaret hacmi son 3 ayın en yüksek seviyesinde!

Bitcoin Ticaret Hacmi Son 3 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

Sonraki Haber
abd hedge fonu citadel, kripto para piyasasına girecek mi?

ABD Hedge Fonu Citadel, Kripto Para Piyasasına Girecek mi?

İlgili Haberler