Ethereum İşlem Hacmi 1 Trilyon Dolar Olacak!

ethereum-islem-hacmi-1-trilyon-dolar-olacak

Ünlü kripto para analisti Ryan Watkins Ethereum’un önümüzdeki 1 yıl içinde 1 trilyon dolarlık işlem hacmine koşmakta olduğunu açıkladı. 

Watkins, öngörüsünü finansal araştırma şirketi Messari adına hazırladığı rapora dayandırdı. Raporda en dikkat çekici ayrıntı Ethereum’un işlem hacminin Bitcoin’den 2 kat fazla olması.

Messari’nin raporuna göre Ethereum ağındaki günlük işlem haci 7 milyar dolar dolaylarında iken, Bitcoin’de bu 3 milyar doların altında.

Tether Tek Başına Bitcoin’den Büyük İşlem Hacmine Sahip

Kripto paraların işlem hacimleri incelendiğinde Tether’in tek başına Bitcoin’den fazla işlem gerçekleştirdiği gözlemlenebiliyor. Ethereum ağındaki bu işlem yoğunluğu merkezsiz DeFi projelerinde yaşanan sıçramaya bağlanıyor. 

Ryan Watkins bu konuda tam olarak şöyle konuştu:

BU AKTİVİTENİN ÇOĞU, ETHEREUM’UN STABLECOİN HACİMLERİNE ATFEDİLEBİLİR. TEK BAŞINA TETHER ARTIK BİTCOİN’DEN DAHA FAZLA GÜNLÜK İŞLEM YAPIYOR. BU BAŞARININ ÇOĞU ERC-20 TETHER’DAN.

DeFi Projelerdeki Patlama Ethereum İşlem Hacmini Katladı

Ünlü analist DeFi projelerdeki patlamanın Ethereum net işlem hacminin artmasını sağladığını ve böyle giderse Ethereum’un 1 trilyon doları aşan ilk halka açık blok zinciri olacağını belirtiyor.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın