Colorado Menkul Kıymetler Düzenleyicileri Yasadışı Olduğu İddia Edilen Dört ICO’yu Durdurma Kararı Aldı

Colorado Menkul Kıymetler Düzenleyicileri Yasadışı Olduğu İddia Edilen Dört ICO’yu Durdurma Kararı Aldı

20 Kasım tarihli resmi açıklamaya göre, Colorado Menkul Kıymetler Bölümü, hileli ve yasadışı uygulamalarda yer aldığı iddia edilen dört İlk Para Teklifine (ICO) karşı durdurma emri vermiştir.

Colorado Menkul Kıymetler Komisyon Üyesi Gerald Roma, Bölüm’ün ICO Görev Gücü tarafından yürütülen soruşturmaların ardından yeni durdurma kararlarını yayınladı. Roma, Mayıs 2018’den bu yana kayıt dışı menkul kıymetler sunan ICO projelerine 18 adet iptal emri verdi. Açıklamaya göre, en az iki emir hala beklemede.

Son siparişler dört kripto ve blok zincir (blockchain) ile ilgili firmaları etkiledi; Global Pay Net, Credits LLC, CrowdShare Mining ve CyberSmart Coin Invest. Tüm şirketlerin Colorado sakinleri tarafından erişilebilir olduğu ve menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği iddia edildi.

Düzenleyiciler, projelerin hileli pazarlama uygulamalarıyla da uğraştıklarını; Global Pay Net’in iddia ettiği gibi “yatırımcıların şirketin karlarının yüzde 80’ini aldığını” iddia etti CrowdShare Mining, jetonunu satın alan yatırımcılar için yatırımın dört yıllığına “en az yüzde 1,000” tutarında bir yatırım vaadinde bulundu.

Komisyon Üyesi Roma, ICO‘lara karşı yapılan durdurma ve duruşma emirlerinin “şeffaflık değerinin” “kırmızı bayrak […] olması gerektiğini düşündüğünüz ICO‘nun bir sahtekârlık olduğu konusunda gerçek bir risk olduğunu” ifade etti. kripto yatırımcısı koruması, dolandırıcıların “yatırımcıların parasını çalmak için sahte bir ICO yaratması” ve “yatırımcıları yanlış bir şekilde ödeyeceklerini” iddia ediyor.

Bu ayın başlarında, menkul kıymetler düzenleyicisi, kayıt dışı menkul kıymetler teklif ettiği iddiasıyla dört ICO‘yu durdurdu.

19 Kasım’da İtalyan Menkul Kıymetler Düzenlemesi Komisyonu Nazionale le Società e la Borsa (CONSOB), finansal aracılar olarak kayıt altına alamayan yerel mali yasaların ihlali iddiasıyla üç kripto ile ilgili şirkete karşı icra davası açtı.

Aynı gün, Kuzey Dakota Menkul Kıymetler Komisyon Üyesi, Lihtenştayn Birliği Bankası olarak ortaya çıktığı iddia edilen Rusya merkezli bir ICO‘ya karşı durdurma kararı verdi.

British Columbia Üniversitesi’nin yakın tarihli bir araştırmasına göre, ICO‘lar potansiyellerini sınırlayan bir “uyum trilemması” ile karşı karşıya. Bazı ihraçcılar “dağıtılmış bir yatırımcı havuzuna ulaşmak” için “uygun maliyetli” bir teklife sahip olmak için uyum tedbirlerini atlatmaktadır.

Çalışma şöyle açıklıyor: “İhraçcılar bu maliyetlere maruz kalıyorsa, uyumsuzluk riski önemli ölçüde artıyor. Sonuç şu ki, ihraçcılar şu anda diğer ikisini gerçekleştirmek ya da her üçünde de uzlaşmak için bu hedeflerden birini terk etmeliler. ”

Bir Cevap Yazın