Booking.com Ceosu : Kripto Para (Cryptocurrency) Piyasası Özellikle Amerika Dışındaki Pek Çok Ülkede Büyümeye Devam Edecek

Booking.com-Ceo-Kripto-Para-Cryptocurrency-Piyasası-ozellikle-Amerika-Dısındaki Pek-cok-ulkede-Buyumeye-Devam-Edecek-blok-zincir-blockchain-bitcoin-btc

Online seyahat şirketi Booking Holdings’in CEO’su blok zincir (blokchain) tabanlı paraların büyümeye ve daha popüler olmaya devam edeceğini belirtti.

Glenn Fogel, aynı zamanda Booking.com’un şu anki CEO’su, 20 Ağustos’ta New York tabanlı seyahat yayını olan Skift’le (Skift, haber, araştırma, konferans ve pazarlama hizmetlerini bir araya getirerek seyahat, yemek ve sağlık sektörlerinde küresel CEO’lar ve CMO’ların trendlerini çözer ve tanımlar) yaptığı röportajında kripto paraları (cryptocurrency) desteklediği ile ilgili duygularını belirtti. Görüşmede özellikle seyahat enstitüsü ve onun ötesinde bir yere sahip olan blok zincir (blockchain) ve kripto paralar (cryptocurrency) tartışıldı.

Küresel paraların yapılacak yenilikler için potansiyeli var

Seyahatlerde yapılan ödeme sistemleri ile ilgili sorular sorulduğunda, Fogel ödeme seçeneklerinin kusursuz olması gerektiğini ve bilgi güvenliğine öncelik verilmesi gerektiğini belirtti. Gelcekte nakit paraların çok nadir kullanılabilir olacağını tahmin ettiğini, küresel paraların korunabilir ve güvenli olması için yeni bir form potansiyeli gördüğünü belirtti.

Bitcoin (BTC) tanınmaya başladığı zaman, akla gelen pek çok sorudan biri yasal olup olmadığı ya da yargının Bitcoin (BTC) işlemlerine karşı olup olmadığıdır. inanıyorum ki blok zincir (blockchain) üzerinden yapılan kripto para (cryptocurrency) işlemleri özellikle U.S dışında kredi kartı ile ödeme sistemi gelişmiş ülkelerde gelişmeye ve dünyada kabul görmeye devam edecektir.”

Fogel, seyahat devinin Facebook‘un kripto para birimi (cryptocurrency) olan Libra’nın kurucu üyesi olduğu ve haziran ayının ortalarında ödeme devleri Visa ve Mastercard’ın üyesi olduğunu açıkladıktan sonra Booking.com’un yeni üyesi olarak atandı.

Eski Booking. com CEO’su Gillian Tans daha önce blok zincir (blockchain) teknolojisini desteklediğini Nisan 2018’de şirketlerin mülkleriyle ya da ilgi çekici yerlerle bağlantı kurmasını kolaylaştıracağını belirtmişti.

Bu yılın başlarında, İngiltere’nin en büyük seyahat yönetim şirketi Corporate Traveller ödeme sistemi olarak Bitcoin’i (BTC) kabul edeceğini belirtti. 

Bir Cevap Yazın