Bitcoin Cash Fork İzleme: Bitcoin Cash (BCH) Altyapı Sağlayıcıları Acil Durum Planlarını Ortaya Çıkardı

Bitcoin cash hard fork catalanma exchange wallet

15 Kasım için planlanan Bitcoin Cash (BCH)sert çatalına kadar sadece 10 gün kaldı. Şu anda, yükseltme farklı kural değişikliği olan iki rakip Bitcoin Cash (BCH) istemcisine sahip, bu yüzden yaklaşan çatal bir zincir bölünmesine neden olabilir. Bazı güncelleme teklifleri üzerindeki çekişme nedeniyle, bir dizi değişim ve cüzdan sağlayıcı, yaklaşan mutabakat değişikliği için beklenmedik durum planlarını açıkladı.

Sert Çatal Acil Durum Planları Düzenlendi

Gelecek hafta içinde Bitcoin Cash taraftarları, toplumun 15 Kasım’da bir çatal beklediğinden fikir birliği değişiklikleri bu kez biraz çekişmeli. Yayınlandığı sırada, bir ağ bölünmesine yol açabilecek iki geliştirme ekibi Bitcoin ABC ve Bitcoin SV arasında bir anlaşmazlık vardı. Yakın zamana kadar, Bitasiaex, Coinex ve Ledger Wallet çatal için planlarını ayrıntılı olarak açıklayan büyük şirketlerdi, ancak o zamandan beri diğer şirketlerin gelgit dalgası ortaya çıktı.

Binance ve Coinbase

Örneğin, 2 Kasım’da ticaret platformları Coinbase ve Binance şirketlerin çatal durumunu nasıl ele almayı planladıklarını açıkladı. Binance, o sabah yayınlanan bir blog yazısında “yaklaşan Bitcoin Cash sert çatalını” desteklemeyi planladığını duyurdu.

Değişim borsasının yaptığı açıklamada:“Binance, yaklaşmakta olan Bitcoin Cash sert çatala desteğini onaylamak istiyor. Tüm Bitcoin Cash bakiyelerinin UNIX saat 1542300000, 2018/11/15 4:40:00 (UTC) saatinde bir fotoğrafını çekeceğiz. Bitcoin Cash para yatırma ve çekme işlemleri 2018/11/15 3:00:00 PM’den (UTC) itibaren askıya alınacaktır.”

Binance, çataldan sonra ikinci bir açıklama ile takip edeceğini belirterek devam etti. Değişim borsası, Binance kullanıcılarının Bitcoin ABC ekibi tarafından yayınlanan 2018 BCH yükseltme Github deposuna başvurabileceğini belirterek sonuçlandı.

Binance’ın açıklamalarından 12 saat sonra Coinbase Bitcoin Cash (BCH) ağ çatalıyla ilgili bir duyuru yayınladı. San Francisco değişim borsası, hizmetin “Bitcoincash.org’dan yayınlanan yol haritasını desteklemeye hazır” olduğunu ve ayrıca Bitcoin ABC ekibinin yayınladığı Github depo sayfasına da bağlı olduğunu anlattı. Coinbase blog mesajında çataldan yaklaşık bir saat önce işin Bitcon Cash (BCH) işlemlerini duraklatacağını söyledi. Şirket, müşterilerin paralarının Coinbase’de güvende kalacağından emin olabileceğini açıkladı. Organizasyonun vurguladığı gibi, “Çok sayıda uygulanabilir zincirin çataldan sonra devam etmesi ihtimal dahilinde, Coinbase, müşterilerin her bir zincirdeki fonlarına erişmelerini sağlayacak” dedi.

Poloniex ve Kucoin

5 Kasım tarihinde, Circle Financial’e ait Poloniex değişim borsası, 15 Kasım Bitcoin Cash (BCH) çatalı ve destek işlemlerini destekleme planlarını açıkladı. Alım satım platformuna göre, değişim tüm Bitcoin Cash (BCH) dengelerinin çatalı öncesinde bir anlık görüntüsünü alacak ve yükseltme sırasında Bitcoin Cash (BCH) işlemlerini durduracaktır. Poloniex, “Ağ bir kez kararlı hale geldiğinde, bir açıklama yapacağız ve depozitoları ve para çekme işlemlerini yeniden başlatacağız” dedi. Ticaret platformu, kullanıcıların Bitcoin ABC yol haritasına da başvurabileceğini belirtti.

Aynı gün, Kucoin kripto para değişim borsası, Bitcoin ABC sert çatal yol haritasını destekleyeceğini açıkladı. Çatalın yerini almadan önce, Kucoin hesabın fotoğrafını çekecek ve Bitcoin Cash (BCH) işlemlerini askıya alacaktır. “BCH’nin para yatırma ve çekme işlemleri 15 Kasım 2018’de (UTC + 8) 23: 00’de askıya alınacaktır.” açıklamasında bulundu.

Cüzdan Sağlayıcıları Trezor ve Cointext

Twitter’da, donanım cüzdan şirketi Trezor, kripto para topluluğuna yaklaşan çatal için planını açıkladı. Trezor, sunucusunun Bitcoin ABC istemcisini çalıştırdığını ve geliştirme ekibinin yeni sürüme geçme teklifini takip edeceğini söyledi. Trezor, “Tekrar oynatma koruması yok, bu yüzden kullanıcılar ortaya çıkabilecek diğer zincirlerdeki paraları bölmek için kendi önlemlerini almak zorundalar” diye vurguladı. “Electron Cash, Trezor’u destekliyor ve tüm zincirleri destekliyor, böylece kullanıcılar kullanmak istedikleri zinciri destekleyen sunucuyu seçebiliyorlar.”

Bir başka Bitocin Cash (BCH) cüzdan sağlayıcısı olan Cointext, 15 Kasım’daki çatala ilişkin acil durum planlarını yayınladı. Cüzdan sağlayıcısı, tüm Cointext BCH erişim numaralarının kullanıcılara tamamen erişebileceğini ve şirketin düğümlerde var olduğu için blockchain’den okuyacağını söyledi. Organizasyon, “Cointext, bu işlemlerin, her bir kural kümesini çalıştıran ve ağdaki her blok zincirine işlenen düğümler tarafından kabul edilme olasılığının yüksek olmasını sağlayacak şekilde yayınlayacaktır.” açıklamasında bulundu.

Centbee ve Cashpay

5 Ekim’de Bitcoin Cash (BCH) cüzdan sağlayıcısı Centbee, çatal ile ilgili planlarını açıkladı ve Twitter’daki durumla ilgili bir yazı yayınladı. “Kullanıcılarımız kendi özel anahtarlarını taşıyorlar ve 15 Kasım çatalı tarafından etkilenmeyecekler,” diye ekledi Centwin sosyal medyada. Ekip, “Bitcoin SV düğümünü ve Bitcoin Cash topluluğundaki herkesin istikrar arayışındaki çabalarını destekliyoruz” diye ekledi.

Ayrıca, Cashpay Solutions şirketi, Bitcoin SV düğümünü de desteklediğini belirtti. Şirket resmi bir açıklama yapmadı, ancak Coin Dance’e göre analitik veri sitesi, Cashpay Solutions, Bitcoin ABC’yi desteklemiyor.

Birçok Değişim Borsası ve Cüzdan Sağlayıcısı Daha Gelecek

Genel olarak, birkaç borsa ve cüzdan sağlayıcısı gelmeye başladı ve önümüzdeki hafta boyunca daha fazla açıklama olacaktır. Son olarak, Yours.org ve Money Button’ın geliştiricisi Ryan X Charles, borsaya hazırlanmak için borsada ve cüzdanda neler yapması gerektiğini düşündüğü bir video yayınladı. Charles, altyapı sağlayıcılarının bölünmüşler varsa her iki tarafı da desteklemesi gerektiğine inandığını açıkladı. Money Button yaratıcısı, Money Button cüzdanına uygulamak için bu fikre bakacağını söylüyor.

Bir Cevap Yazın