Arab Bank İsviçre, Bitcoin (BTC) Gözaltı ve Aracılık Hizmetleri Açtı

Arab-Bank-isvicre-Bitcoin-BTC-Gozalti-ve-Aracilik-Hizmetleri-Acti-ethereum-eth-blok-zincir-blockchain-kripto-para-cryptocurrency-wallet-exchange

Arab Bank İsviçre müşterileri için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gözaltı ve aracılık hizmetleri sunmak için blok zincir (blockchain) teknoloji şirketi Toros ile ortaklık kurdu.

Swissinfo 19 Eylül’deki gelişmeyi bildirdi.

Ürdün merkezli Arab Bank grubunun bir bölümünü oluşturan bir İsviçre kurumu olan Arab Bank İsviçre CEO’su Serge Robin şöyle dedi:

Blok zincirin (blockchain) bildiğimiz finansal endüstrisi bozacağına inanıyoruz ve müşterilerimize güvenli ve düzenli bir ortamda dijital varlık hizmetleri sunan ilk bankalar arasında olmayı hedefliyoruz” dedi.

İsviçre’nin blok zinciri (blockchain) ve bankacılık sektörü

Geçtiğimiz ay İsviçre’deki denetçi Mali Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA), kripto para (cryptocurrency) odaklı iki bankanın bankacılık ve menkul kıymet satıcısı lisansını aldı: Seba Crypto AG ve Sygnum.

Yine Ağustos ayında, FINMA, kripto para birimi (cryptocurrency) değiş tokuşları, cüzdan sağlayıcıları ve ticaret platformlarını hedefleyen blok zincir (blockchain) bazlı ödemeler için yasal gereklilikler hakkında yeni bir kılavuz yayınladı.

Ülkenin geleneksel finans kurumları arasında, İsviçre özel bankası Maerki Baumann, bu yaz, sektöre olan ilgisini gösterdiğinden bu yana gelecekteki blok zincir (blockchain) tekliflerine dokunmak isteyen 400 yeni müşteriden oluşan bir tufan yaşadığını açıkladı.

Gelişmekte olan sektöre yönelik bankacılık desteği ülkede karmaşık bir sorun olmaya devam ederken – birçok eski kurum FINMA’nın önerisi konusunda yüksek riskli bir pozisyonu koruyorHypothekarbank Lenzburg, blok zinciri (blockchain) ve kripto para (cryptocurrency) için işletme hesapları sağlayan ilk İsviçre bankası olma yolunda sıçradı. 2018 yazında fintech şirketleri ile ilgili.

Bir Cevap Yazın