Alternatif Yatırımcıların Yarısı Kripto Para’nın (Cryptocurrency) Balon Olduğunu Düşünüyor

Alternatif-Yatirimcilarin-Yarisi-Kripto-Para-Cryptocurrency-Balon-Oldugunu-Dusunuyor-blockchain-blok-zincir-bitcoin-btc-mike-novogratz

2019 Cayman Alternatif Yatırım Zirvesi (CAIS) anketine göre, yatırımcılar bir varlık sınıfı olarak kripto para (cryptocurrency) biriminin bir balonu temsil ettiğini düşünüyor. Anket sonuçları, 25 Şubat’ta bir basın açıklamasında paylaşıldı.

Anket hazırlamak için araştırmacılar, CAIS’in altıncı yıllık konferansına 6 Şubat – 9 Şubat 2019 tarihleri arasında katılan yaklaşık 100 alternatif yatırımcı ve yöneticiyi inceledi.

Çalışma, ankete katılan yatırımcıların yüzde 45’inin kripto para (cryptocurrency) birimini, şu anda balonu temsil eden varlık sınıfı olarak değerlendirdiğini göstermiştir. Katılımcıların yüzde 20, yüzde 19 ve yüzde 16’sı ABD hisse senetleri, kaldıraçlı kredi piyasası ve özel kredinin sırasıyla bir balonu temsil ettiğini düşündüğünü belirtti.

Piyasanın etkilenmesi en çok beklenen teknolojik değişimler hakkında soru sorulduğunda, yanıt verenlerin yüzde 45’inin otomasyon ve makine öğrenimi adında, yüzde 38’inin blok zincirinin (blockchain) küresel olarak en büyük etkiye sahip olacağına inanıyor.

Şubat ayının başlarında, Bitwise Asset Management’taki Global Araştırma Başkanı ve ETF.com’da başkan olan Matt Hougan, kripto endüstrisinde şu anda “temizlenen” kabarcıkla ilgili kötü faaliyet olarak tanımladıklarının çoğunun olduğunu söyledi. Aynı zamanda, Hougan, “kripto varlıklarında daha fazla yükselişe” blok zincir’den (blockchain) daha fazla işaret ettiğini belirtti.

Bloomberg TV’ye verdiği röportajda, eski bir Goldman Sachs ortağı ve kripto ticaret bankası Galaxy Digital’in kurucusu olan Mike Novogratz, Bitcoin (BTC) için 8.000 $’lık uygun bir orta vadeli fiyat noktası olduğunu belirterek “geri adım atmayacağımızı” savundu. Uzun süren kripto kışı üzerine Novogratz, geçen yılın “tam olarak ne kadar acı veren bir baloncuklar olabileceğini” gösterdiğini belirtti.

Bir Cevap Yazın