Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası Kripto Para ve Blok Zincir (Blockchain) Üzerine Belge Yayınladı

Cryptocurrency used in UAE kripto para blockchain blok zincir BAE

Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası (ADX), dijital varlıkları yayınlamak için kripto para birimi ve blok zincir (blockchain) altyapısı üzerine bir belge yayınladı.

Belgenin, Merkezi Menkul Kıymetler Mevzuatı ile işbirliği içinde ve Uluslararası Menkul Kıymetler Hizmet Birliği (ISSA) himayesinde verildiği bildirildi. Bu makalenin yayınlanmasında, ADX, dijital varlıkların yayınlanması için gerekli teknik ve operasyonel kriterleri belirlemeye ve kripto varlıklarını sunmada finansal kurumları desteklemeye çalışmaktadır.

ADX CEO’su Rashed Al Blooshi’ye göre, döviz “konvansiyonel varlıklardan bölgedeki büyük ve hızlı gelişmelere tanıklık eden kripto varlıklara geçişi yönetme çabalarını sürdürüyor.” Al Blooshi, aynı zamanda pazar altyapısının iyileştirilmesinin önemini de vurguladı. Yatırımcı güvenini artırmak ve piyasayı parçalanmadan korumak için yönetim standartlarının geliştirilmesi vurgusunu yaptı.

Booshi, ISSA Merkezi Menkul Kıymetler Emanetçi Çalışma Grubunun bir üyesi olarak, ADX’in blok zincir (blockchain) projelerinin daha da geliştirilmesi ve uygulanması üzerinde çalışacağını belirtti.

Ekim ayında, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ulusal menkul kıymetler düzenleyicisi, 2019 yılında sermaye piyasaları için İlk Para Teklifleri’ni (ICO) sunmayı planladığını açıkladı. Ajansın, uluslararası danışmanlar ile ICO‘lar için, Abu Dabi ve Dubai borsaları, Emirates Menkul Kıymetler ve Emtia İdaresi kurulu, ICO‘ları menkul kıymet olarak kabul etmiştir.

Eylül ayında, BAE başkenti Abu Dhabi’nin mali düzenleyicisinin başkanı, kripto paranın zarar görmesi ve çalınması, imajını bir varlık olarak olumsuz etkilediğinden, kripto para birliğinin “doğru” uluslararası düzenlemesini istediğini duyurdu. Abu Dhabi Global Market’in Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu Başkanı Richard Teng, “Bu alanın düzgün bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor, aksi takdirde mali suç riski var” dedi.

Bir Cevap Yazın