Türk Üniversitesi, Boston Kuzeydoğu Üniversitesinde Blok Zincir (Blockchain) Merkezini Açtı

Bahcesehir-University-Turk-universitesi-Boston-Kuzeydogu-universitesinde-Blok-Zincir-Blockchain-Merkezini-Acti-kripto-para-cryptocurrency

Daily Sabah 7 Mayıs’taki raporda, Türk Bahçeşehir Üniversitesi’nde (BAU), Boston’ın Northeastern Üniversitesi’nde (NEU) bir blok zinciri (blockchain) merkezi açtığı bildirildi.

Bilgi desteğinin yanı sıra, BAUNEU Blok Zinciri (Blockchain) Laboratuvarı‘nın amacı Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve Türkiye‘deki fonlara başvurmak, böylece Türkiye’nin blok zinciri (blockchain) pazarındaki varlığını arttırmak ve bu alanda uzmanları çekmek.

İşbirliği hakkında yaptığı açıklamada, BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Türkiye İhracatçılar Meclisi ile ortaklaşa blok zincir (blockchain) ile ilgili usta ve doktora eğitim programlarına başlamak istediğini söyledi. BAU’nun BlockchainIST Center’ın müdürü Bora Erdamar şunları ekledi:

“[Blockchain] ürünlerimizi ve insan bilgilerini güvenli bir ortamda tutmamız gereken lojistikten ticarete, eğitimden sağlıktan enerjiye tarıma kadar tüm sektörleri doğrudan değiştirecek.”

Blok zincir (blockchain) teknolojisi, eğitim alanında çekiş kazanıyor. Son zamanlarda, iki Güney Koreli üniversite, Yonsei Üniversitesi ve Pohang Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, kendi Blok Zincir (blockchain) Kampanyası ile tüm Blok Zincir (Blockchain) Kampüsü‘nü geliştirmek için işbirliği yaptı. Girişimde, öğrenci merkezli bir proje, günlük kripto para (cryptocurrency) biriminin kullanımını artırmayı hedefliyor.

Hindistan Yönetim Enstitüsü (IIM) Kalküta ve eğitim platformu TalentSpirit, ortak olarak fintech ve blok zincir (blockchain) teknolojisinde Şubat ayında ileri bir program sunmaya başladı. Programın katılımcıları finansal teknolojilerin büyümesi ve bunun bankacılık ve finansal ekosistem üzerindeki potansiyel etkileri konusunda eğitmeyi amaçlayan yönetim ve finans uzmanlarına yönelik olduğu bildiriliyor.

Bir Cevap Yazın