Tom Lee, Pazar Çöküşüne rağmen Yıl Sonu BTC Tahminini 15.000 $ Olarak Açıkladı

Wall-Streets-Cryptocurrency-Evangelist-Tom-Lee-Bitcoins-bitcoin-btc-tahmin

Pazar çöküşüne rağmen, Wall Street’in kripto para spekülatörü Tom Lee, 20 Kasım Salı günü CNBC’nin Squawk Box’a verdiği röportajda, son zamanlarda düşen Bitcoin (BTC) fiyat tahminini 15.000 $ seviyesinde olacağını tekrarladı.

Son açıklamada, Fundstrat Global Advisors’daki araştırma yöneticisi, iki büyük kripto para oyuncusu türüne işaret etti – “bunu kullanan ve kriptoda cüzdanları olan” ve piyasanın spekülatif tarafına ait olanlar. Lee’ye göre, kripto para topluluğunun bu iki tarafı, kripto para yatırımcıları için böyle bir çöküşün yaşanmaması için “birbiriyle etkileşimde” bulunmalı.

Kripto-tepki öngörüsünü yinelemekle birlikte, Lee, pazarların “kesinlikle” bir “olumsuz gelişme” olduğunu kabul etti.

Bununla birlikte Lee, kurumsal kripto para birimi yatırımcılarının, son piyasalardaki daralma nedeniyle “zarar görmediğini”, hatta Bitcoin‘in fiyatının bugün 4,237 $ ‘a kadar düştüğünü belirtti. Bu bağlamda yatırımcı, sektördeki kurumsal katılımın kritik rolünün altını çizerek, özellikle piyasanın bu kısmının “adapte olmanın bir sonraki dalgasını” çekeceğini iddia etti.

Lee’ye göre, yakında piyasalara daha fazla kurumsal ilgi getirecek iki temel faktör var. İlk olarak, büyük küresel döviz New York Borsası (NYSE), Kıtalararası Değişim (ICE) operatörü tarafından dijital varlık platformu Bakkt yaklaşan olacak. Bu sene Ağustos ayında açıklanan Bakkt, 24 Ocak 2019’da bir “hedef” lansman tarihini doğruladı.

İkincisi, sektörün daha düzenleyici bir açıklığa kavuşmasıyla birlikte sektörde daha fazla yer alacak, ki bu da kısmen “şu andan itibaren” diyen Lee şunları ekledi:

“Buna [düzenleyici açıklık] sahip olduğumuzda, bence, kurumlar bahis yaparken daha rahat hissedecekler” dedi.

Bu bağlamda, kripto analisti, Bitcoin‘in “muhtemelen en iyi bir mal olarak görülüyor” olduğunu ve “ortaya çıkan varlık sınıfı için gerçekten bir fırsat olduğunu” iddia ederek “mutlak bir değer varlığı” olmadığını kaydetti.

Tom Lee, geçtiğimiz hafta 16 Kasım’da Bitcoin‘in yıllık olarak düşük seviyelere ulaşmasıyla başlayan pazarlardaki büyük düşüşün ardından, Bitcoin fiyat tahminini 25 Kasımda 15.000 dolara düşürdü. Daha önce, kripto para spekülatörü, birkaç kez, Bitcoin‘in fiyatının yıl sonu için 20.000 doların üstüne çıkacağını tahmin etmişti. Lee, bu yılın Ocak ayında yaptığı ilk tahminini “agresif alım” tavsiyesinde bulundu ve 9.000 dolar fiyat noktasını “2018’deki en büyük satın alma fırsatı” olarak değerlendirdi.

Yakın zamanda Hollanda merkezli “Büyük Dörtlü” denetçi KPMG, kripto konusunda bir başka duruş sergiliyor ve bu da endüstrinin “potansiyelini gerçekleştirmek” için kurumsal yatırımcıların katılımına ihtiyaç duyduğunu iddia ediyor.

Bitcoin’in (BTC) fiyatları hakkında sizin düşünceleriniz nedir?

Siz de görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın