Tim Draper, Blockchain Girişim Fonu için 25 Milyon Dolar Sermaye Arttırımına Gitti

Tim-Draper-Blockchain-Girisim-Fonu-icin-25-Milyon-Dolar-Sermaye-Arttirimina-Gitti

Girişim sermayedarı Tim Draper’ın sahibi olduğu yatırım şirketi Draper Goren Holm, yalnızca kripto para girişimlerine daha büyük yatırımlar yapıyor.

Los Angeles’ta bir kripto para birimi yatırım şirketi olan Draper Goren Holm, CoinDesk’e, girişim hızlandırıcısını korumak ve blok zinciri şirketlerini daha yüksek yatırım değerlerinde geri almak için ilk risk sermayesi fonu için 25 milyon dolar topladığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta açıklanan girişim fonu, ilk etapta, Seri A ve birkaç sonraki yatırım turlarına 250.000 ila 500.000 ABD Doları arasında yatırım yapmayı planlıyor, ikinci adım olarak ise 10.000 ila 50.000 ABD Doları ve % 4 ila% 10 arasındaki ortaklık payı ile girişimler için fon sağladığını söyledi.

Draper Goren Holm kurucusu Josef Holm ile ortağı Alon Goren, “Değerin büyük bir kısmı, büyüyen şirketler büyüdükçe kazanıyor” dedi. “İkiye katlayacak veya üçe katlayacak paramız yoksa, seyreltilir ve bu değerin bir kısmını kaybederiz.”

Draper Goren Holm geçen yıl ortaklığına kattığı Tim Draper, Ethereum blockchain modelini taklit eden bir blok zinciri olan CasperLabs’a yatırım yaptı; Bir Tezos blok zinciri güvenlik belirteci düzenleyicisi olan Vertalo; sabit paralar, itibari para birimlerine sabitlenmiş dijital para birimleri geliştiren bir Tezos Vakfı şubesi olan Tezos Stablecoin Technologies.

Fransız yatırım bankası Societe Generale’nin bir yan kuruluşu olan Forge, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve dijital menkul kıymetlerin ihraç edilmesini test etmek için Eylül ayında Tezos’u seçti.

Milyarder Tim Draper’ın adaşı Silikon Vadisi risk sermayesi şirketleri – 2013 yılında ayrıldığı Draper Fisher Jurvetson, Draper Venture Network, Draper Associates ve Draper University – Tesla, SpaceX, SolarCity, Hotmail, Skype, Twitter gibi önde gelen teknoloji şirketlerine yatırım yaptı.

Draper ayrıca, 2014 Amerika Birleşik Devletleri Marshals Hizmeti açık artırmasında hükümet tarafından ele geçirilen 30.000 Bitcoin için 19 milyon dolar ödeyen ve kişisel parasıyla dijital döviz borsası Coinbase ve kripto para birimi dostu borsa uygulaması Robinhood’a yatırım yapan bir Bitcoin meraklısıdır.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın