Tezos Nedir?

Tezos, Ethereum’un dayandığı bazı benzerliklere sahip yeni ve akıllı bir sözleşme olan merkeziyetçi platform olarak özetlenebilir. Dahası, birleşik bir dijital toplum oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu madalyonun arkasındaki ekip, zincir içi protokol güncellemelerini yönetmeyi amaçlar. Tezos’un sistemi sert çatal görünümüne ihtiyaç duymadan düzgün blok zinciri evrimini hedefler. Bu arada sert çatal, blok zinciri iki ayrı parçaya bölmek anlamına gelir. BTC ve ETHnin dijital dünyaya tanıtılmasından bu yana, tüm güncellemeler bu süreçte mümkündü. Maksimum 763.306.930 XTZ madeni para arzına zaten ulaşılmıştır ve işlem hacmi gün geçtikçe artmaktadır.

Tezos Kurucuları Kimlerdir?

Tezos’un yaratılışı bir rekorla başladı. Bu proje, olağanüstü bir ICO kampanyası sayesinde 2017 yılında piyasaya sürüldü.

Tezos, karı koca bir ekip – Arthur Breitman ve Kathleen Breitman tarafından kuruldu. Proje Arthur Breitman’ın fikriyken, ikisi şimdi güçlerini birleştirdi ve bir San Francisco bürosundan çalışıyor.

Arthur Breitman (CTO), Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi en büyük finansal kuruluşlardan bazıları için çalışan değerli bir deneyime sahiptir. Bir bilgisayar bilimcisi ve matematikçi tarafından eğitim görerek, Bitcoin’in tarihi yükselişini yakından takip ederek, ağın birkaç evreye yol açan “evrimleşme yeteneğini” gözlemledi. Tezos, Bitcoin’in esnek olmama konusundaki çözümü.

Kathleen Breitman (CEO) ayrıca finans sektöründe de sağlam bir deneyime sahiptir. Daha önce Bridgewater Associates ve R3 de dahil olmak üzere tanınmış şirketler için çalıştı, burada dağıtılmış veritabanı teknolojisi hakkında derinlemesine bilgi edindi.

Tezos projesi de önemli miktarda fon aldı. Tanınmış bir girişim kapitalisti olan Tim Draper, ağın işletme ücretlerini ödemesine yardımcı olmak için 1,5 milyon dolar katkıda bulundu ve şu anda Tezos’un haklarına sahip olan Arthur Breitman tarafından kurulan Dynamic Ledger Solutions’da (DLS)% 10’luk hisseye sahip bulunuyor. kodu. Bunun üzerine, Polychain Capital da projeye 10 milyon dolarlık kripto para birimi fonu tahsis etti. Tezos ICO, 252 milyon dolar değerinde bitcoin ve ethereum topladı.

Gelecekte Tezos

Tezos’un ICO’su kripto tarihindeki en başarılı şirketlerden biriydi ve BTC ve ETH’de 232 milyon dolar topladı. Tezos ağı betanetini piyasaya sürdü ve teknik sorunların çözülme sürecini hızlandırmak için farklı programlar kullanıyor. Tezos Vakfı, Cryptium Labs, Cornell Üniversitesi ve France-IOI ve INRIA dahil olmak üzere birçok prestijli kurumla ortak olarak araştırma bursları verdiğini açıkladı. Bu, vakfın kripto para biriminin gelecekteki kitle kabulünü artırmaya yardımcı olacak eğitim ve araştırmaya odaklandığını vurgulamaktadır.

Bir Cevap Yazın