Tayland’ın İlk Düzenlenmiş ICO Portalı 98M $ Teklif Hedefledi

Tayland-ilk-Duzenlenmis-ICO-Portali-98M-$-Token-Teklifini-Hedefledi-ilk-para-teklifi-kripto-para-cryptocurrency-blockchain-blok-zincir

Büyük finansal hizmetler şirketi olan Seamico Securities’in bir yan kuruluşu olan SE Digital, Tayland’ın menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından onaylanan ilk ilk madeni para teklifi (ICO) portalı operatörü olarak onaylandı.

The Bangkok Post’un 11 Ekim tarihli bir raporuna göre, SE Digital, Tayland’ın ilk yatırım jetonunu, 2-3 milyar baht hedef işlem büyüklüğünde veya kabaca 65.800.000 – 98.700.000 dolar arasında sunmayı planlıyor.

Ayrıca, Seamico Securities’in stratejik yatırımcısı Elevated Returns’ın, 2020’ye kadar bu tür kripto paralar (cryptocurrency) için ikincil bir pazar sağlayacak yeni bir ticaret merkezi açmak amacıyla Dijital Menkul Kıymetler Borsası Lisansı için Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurduğu bildirildi.

Tayland’ın sermaye piyasası tarihinde yeni bir bölüm

SE Digital, stratejik danışmanlık, birincil ihraç ve ikincil piyasaya erişim desteği ile uyumluluktan yatırımcı iletişimine kadar, ilk para tekliflerine (ICO) kapsamlı bir hizmet seti sunmayı planlıyor.

Portal, potansiyel belirteç sağlayıcıları SEC’den onay almadan önce onaylayacak ve Müşterinizi Tanıyın (KYC), CDD, Kara Para Aklama Önleme ve yatırımcı uygunluğu gibi gereksinimleri karşılamalarında onlara yardımcı olacaktır. Ayrıca, yatırımcılara ulaşmalarına izin vermeden önce önerilen belirteçler üzerinde özen gösterecektir.

Tayland’daki yetkili belirteç yatırımcıları perakende ve kurumsal, net değeri yüksek kişiler, risk sermayesi ve özel sermaye fonlarını içerecek şekilde ayarlanmıştır.

SE Digital’ın Pazarlama Direktörü Stephen Ng, Post’a, SEC’in onayının Tayland’ın sermaye piyasası tarihinde yeni bir bölüm açmak ve dijital ekonomik dönüşümün önünü açmak için teklif verdiğini, ASEAN’ın sunduğu ilk ülkelerden biri haline geldiğini söyledi tam uyumlu ICO’lar. O ana hatlarıyla şöyle devam etti:

“SE Digital, yatırımcılara daha önce likit olmayan ve erişmesi zor olan ticari gayrimenkul ve yatırım ürünleri gibi varlıklara küresel erişim sağlayan geleneksel varlıkların belirtilmesini destekleyebilecek; Blok zincirinin (blockchain) dijitalleştirilmesinden tahakkuk eden maliyet tasarruflu daha geniş sermaye sağlayıcılar havuzu ” dedi.

Gelişen bir duruş

Daha önce de belirtildiği gibi, SEC’in ülkesinde bir ilk para teklifi (ICO) portalı yetkilendirme planları ilk kez Kasım 2018’de ortaya çıktı ve daha fazla detay Mart’ta ortaya çıktı.

Aralık 2018‘de, Tayland SEC, ilk para tekliflerine engel teşkil eden kuralları gevşetme kurallarını göz önünde bulundurma niyetini açıklamakla birlikte, katılımla ilgili bir sınırlama getirilmesini önerdi.

Bir Cevap Yazın