Ripple, Blok Zincir (Blockchain) Araştırma Programı için Çin Üniversitesi ile Ortaklık Kurdu

Tsinghua-University-Ripple-Blok-Zincir-Blockchain-Arastırma-Programı-icin-cin-universitesi-ile-Ortaklik-Kurdu-xrp

Ripple bir blok zincir (blockchain) araştırma programı için en iyi Çin üniversitesi ile ortaklık başlattı.

Pekin‘deki Tsinghua Üniversitesi’ndeki Fintech Araştırma Enstitüsü (THUIFR) geçtiğimiz hafta burs programının küresel düzenleyici politikalara ve blok zinciri (blockchain) geliştirmeye odaklanacağını açıkladı. Seçilen öğrenciler ayrıca kurumsal ziyaretlere ve etkinliklere katılacaklar.

Üniversitedeki uluslararası işbirliği ve gelişme direktörü Ivy Gao, girişimin öğrencilere küresel blok zinciri (blockchain) düzenleyici politikalarının “kapsamlı bir görünümünü” sunma amacında olduğunu belirterek, öğrencilere “gelecekteki araştırmaları veya kariyerleri konusunda blok zincir (blockchain) teknolojisi alanında yardımcı olacağına inandığını.” söyledi.

Ripple’ın küresel operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı Eric van Miltenburg şunları söyledi:

“Programın amacı – öğrencilere blok zincir (blockchain) araştırmalarında fırsatlar sunmak – Ripple’nin Blockchain Araştırma Girişimi ile uyumludur; THUIFR‘yi bu çabalarda desteklediğimiz için çok heyecanlıyız ve lansmanı dört gözle bekliyoruz. ”

Haziran ayında, Ripple, üniversite girişimi yoluyla blok zincir (blockchain) konusunda akademik araştırmaya 50 milyon dolar harcadığını açıkladı. ABD, Avustralya, Brezilya, Kanada, Avrupa, Hindistan ve Güney Kore‘deki kurumlar da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından 17 üniversite ile ortaklık yaptı.

Dünyadaki eğitim kurumlarından blok zincir (blockchain) araştırma projeleri, devlet kurumlarından da fon desteği aldı. Bu ayın başlarında, ABD Enerji Bakanlığı, AR&GE projelerinde çalışan üniversiteler için blok zinciri (blockchain) ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere 4.8 milyon dolar tutarında federal fon duyurduğunu açıkladı.

Bir Cevap Yazın